کد خبر: 187330955
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » تفریحی » اخبار اقتصاد ایران آنلاین » تقدیر امام جمعه تهران از سردار سلیمانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

امام جمعه موقت تهران ضمن تشکر از سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس بخاطر ارسال نامه قدردانی به رئیس جمهوری،گفت: این اقدام در انسجام و وحدت ملت خیلی موثر است و دشمن از این حرکات می ترسد و بر روی آن حساب می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار اقتصاد ایران آنلاین: به گزارش روز جمعه خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: اینگونه اقدامات نشان می دهد که در کشور یک صدا و یک محور وجود دارد و این یک مساله ی اساسی است .


خطیب جمعه تهران با بیان اینکه نیاز امروز کشور وحدت،اتحاد و انسجام است، تصریح کرد: باید از تهمت زدن ها ودروغ گفتن ها پرهیز کرد و همانطور که بارها رهبری تاکید کردند،همدیگر را توهین و تحقیر نکنید زیرا فضا الان در برابر دشمن است.


امام جمعه موقت تهران با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع) گفت: در زمانی هستیم که مردم باید با هم پیوند داشته باشند و این همان پیام امام صادق درباره ما هست و کلام رهبری هم درباره پیوند با مردم همان بیان امام ششم است.


وی ادامه داد: حفظ وحدت کلمه ،مذاکره کردن، کنار گذاشتن اختلافات و اینکه نگذارند دشمنان با اختلاف بین مسلمانان به جهان اسلام چنگ اندازی کنند سیاست مهم امام ششم بود.


امامی کاشانی گفت:اقدامات امروز دشمن برای نفوذ است و نفرین بر آنان که در برخی رسانه ها اینطور علیه شیعه وسنی مطالبی را منتشر می کنند .


امام جمعه موقت تهران، افزود: صهیونیست ها به دنبال این هستند که بین مسلمانان اختلاف و دعوا ، اضطراب و آشوب ایجاد کنند.


امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود در جمع نمازگزاران تهران با بیان اینکه در عصر امام ششم برنامه ریزی فرهنگی بوده است، گفت: در حال حاضر برنامه ریزی باید بر اساس اقتصادی باشد و اموال مردم دست افرادی باشد که شفیق ، ناصح ، امین و حفیظ باشند .


امامی کاشانی خطاب به کسانی که در این روزها فساد کرده اند، تاکید کرد: با خطا کاران باید با شدت و محکم برخورد شود تا دوستان این افراد فاسد در خارج از کشور به هدف خود که ضربه زدن به اقتصاد کشور است، نرسند.


امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه روسای قوا براین مساله توجه لازم دارند، خاطر نشان کرد: باید برنامه ریزی ها تهاجمی باشد چرا که در جنگ اقتصادی قرار داریم و نباید در برابر هجوم دشمنان دفاع کرده بلکه تهاجمی عمل می کنیم .


امامی کاشانی با بیان اینکه درحال حاضر نقدینگی درجامعه زیاد شده است، افزود: باید این نقدینگی به سوی تولید و راه های کسب و کار هدایت شود و وظیفه دولت و قانون گذار اینست که ثروت کشور رها نباشد .


امام جمعه موقت تهران با اشاره به فرمایشات امام ششم شیعیان، وظایف دولت را ایجاد امنیت، برقراری عدالت و فراوانی نعمت دانست و گفت: باید با برنامه ریزی و قرار دادن انسان های قوی در راس امور، در برابر دشمن تهاجمی عمل کنیم .


خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی، گفت: به کسانی که جنس خارجی را قاچاق می کنند می گویم چرا حس وطن پرستی و وجدان ندارید؟


امامی کاشانی خطاب به تولید کنندگان نیز افزود: سعی کنید تولید خوب ارائه دهید و به تولید خود و خرید و فروش جنس ایرانی افتخار کنید.


وی با اشاره به آیات قرآن مجید که در برابر هر مشکلی، راه حل آسانی قرار دارد، گفت: همانطور که در طول 40 سال گذشته کشور با عنایت امام زمان از گردنه ها عبور کرده است این بار نیز به سلامت عبور خواهیم کرد .


خطیب نماز جمعه تهران در خطبه اول خود نیز با اشاره به اینکه سیاست مهم امام ششم جلوگیری از اختلاف میان مسلمانان بود، گفت: امام جعفر صادق (ع) اسلام را تبیین کرد ، امت اسلام را در تضارب افکار علمی و فرهنگی تشویق کرد و در دوره ایشان مجامع بحث در مسایل کلامی فراوان شد

امامی کاشانی افزود: امام صادق (ع) فکر را تبیین کرد و جمعیت هایی که با هم اختلاف داشتند را به بحث دعوت کرد، امام ششم جلوی بدگویی ها وتهمت ها را گرفت و مباحث دین را مطرح کرد و اختلاف را برداشت .


به گفته خطیب نماز جمعه تهران، در آن زمان هر کس امام ششم را شناخت زیر خیمه او قرار گرفت و اقدامات وی نه تنها از سوی 600 دانشمند شیعی بلکه از سوی هزاران اندیشمند اهل سنت نقل شده است .

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین