کد خبر: 187330958
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » تفریحی » اخبار اقتصاد ایران آنلاین » نواز شریف و خانواده اش به 18 سال حبس محکوم شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حکم نهایی دادگاه علیه نخست وزیر پیشین پاکستان

دادگاه احتساب در اسلام آباد پایتخت پاکستان عصر امروز (جمعه) `نواز شریف`نخست وزیر پیشین این کشور و `مریم نواز`دختر و ` صفدر` همسر وی را به جرم پولشویی و اختلاس، به ترتیب به 10 ، 7 و یک سال حبس و جریمه نقدی محکوم کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار اقتصاد ایران آنلاین: به گزارش ایرنا، "قاضی محمد بشیر" رئیس دادگاه احتساب شهر اسلام آباد امروز پس از 9 ماه و 22 روز از رسیدگی به پرونده قضایی علیه خانواده نواز شریف، رای نهایی آن را صادر کرد.

بر اساس حکم این دادگاه ، نواز شریف همچنین به 8 میلیون پوند و دخترش به دو میلیون پوند جریمه نقدی محکوم شدند.


رای نهایی دادگاه احتساب درخصوص پرونده قضایی علیه خانواده نواز شریف موسوم به آپارتمان "ایوان فلیدس" مربوط به آپارتمان های شخصی خانواده شریف در لندن صادر شده است.


خانواده نواز شریف در این پرونده به پولشویی، اختلاس و ارائه نکردن مدرک کافی برای این که نشان دهد آنان برای خرید این دارایی ها پولشویی نکرده اند، متهم بودند.


دادگاه احتساب اسلام آباد همچنین مریم نواز و شوهر وی را به 10 سال سلب صلاحیت برای شرکت در انتخابات محکوم کرد.


با این حساب مریم نواز عضو ارشد حزب مسلم لیگ - نواز پاکستان دیگر نمی تواند در انتخابات سراسری سال جاری این کشور شرکت کند.


به گزارش ایرنا ، 24 فروردین ماه سال جاری بود که دادگاه عالی پاکستان، «محمد نواز شریف» نخست وزیر پیشین این کشور که 9سال در ادوار مختلف زمام قدرت را در دست داشت در ارتباط با پرونده رسوایی اسناد پاناما تا پایان عمر، سلب صلاحیت کرد، موضوعی که برخی تحلیلگران، پایان فعالیت سیاسی وی تلقی می کنند.


ژوئیه سال گذشته - ششم مردادماه سال 96 - بود که دادگاه عالی به علت مخفی کاری نواز شریف در زمینه دارایی های غیر قانونی در خارج از این کشور مجرم شناخت و این اقدام به استعفای وی از سمت نخست وزیری انجامید.


دیوان عالی در ماه فوریه سال 2017 ( دوم بهمن ماه 96 ) ادامه ریاست حزب مسلم لیگ نواز از سوی نواز شریف را غیر قانونی و در 13 آوریل ( 24 فروردین 97 )نیز وی را به صورت مادام العمر از داشتن فعالیت های سیاسی و شرکت در انتخابات بر اساس قانون اساسی این کشور فاقد صلاحیت اعلام کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین