کد خبر: 187331659
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » میشل عون: از مزارع «شبعا» و «کفرشوبا» کوتاه نمی آییم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس جمهور لبنان گفت که این کشور در حال حاضر به دنبال ترسیم خط مرزی با رژیم صهیونیستی و بازگرداندن مزارع شبعا و بلندی های کفرشوبا است.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان در جریان دیدار با هیأتی از منطقه «شبعا» و «العرقوب» گفت که لبنان از هیچ تلاشی برای بازگرداندن «مزارع شبعا» و بلندی‌های «کفرشوبا» و بخش لبنانی روستای «الغجر» به آغوش وطن، دریغ نخواهد کرد.

 
به نوشته پایگاه خبری النشره، رئیس‌جمهور لبنان همچنین افزود: این مناطق برای لبنان است، ساکنانش نیز لبنانی هستند و تمامی مدارک و معاملات شخصی آن‌ها اثبات می‌کند که آن‌ها لبنانی هستند و همین برای اثبات لبنانی بودن این مناطق کافی است.

 
میشل عون ادامه داد: لبنان در حال حاضر برای ترسیم خط مرزی تحت نظر سازمان ملل و نه به شکل مستقیم با اسرائیلی‌ها تلاش می‌کند و مزارع شبعا و بلندی‌های کفرشوبا نیز باید جزئی عملیات ترسیم خط مرزی باشند.

 
وی تأکید کرد که این مسأله حق حاکمیتی لبنان است و هیچ کسی نمی‌تواند درباره آن بحث و جدل کند.


کشتزارهای شبعا و بلندی‌های کفرشوبا مناطقی هستند که از لبنان در طی جنگ 6 روزه در سال 1967 به اشغال رژیم صهیونیستی در آمد. سازمان ملل و تمامی کشورهای جهان مناطقی که در طی جنگ 1967 به اشغال رژیم صهیونیستی درآمد را سرزمین‌های اشغالی می‌دانند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین