کد خبر: 187334380
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » عون بر بازپس گیری کامل خاک لبنان تاکید کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

عون بر بازپس گیری کامل خاک لبنان تاکید کرد جهان > غرب آسیا - همشهری آنلاین:رئیس جمهوری لبنان تاکیدکردکه کشورش ازهیچ کوششی برای بازپس گیری خاک خودازرژیم صهیونیستی و تقدیم آن به ساکنان اصلی اش فروگذار نخواهد کرد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان عون امروز (جمعه) این سخنان را در دیدار با تعدادی از اهالی مناطق لبنانی تحت اشغال رژیم صهیونیستی مطرح کرد. عون گفت: زمین شما لبنانی است. ساکنان آن لبنانی هستند و املاک آن نیز متعلق به

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان عون امروز (جمعه) این سخنان را در دیدار با تعدادی از اهالی مناطق لبنانی تحت اشغال رژیم صهیونیستی مطرح کرد.

عون گفت: زمین شما لبنانی است. ساکنان آن لبنانی هستند و املاک آن نیز متعلق به لبنانی هاست. این مسئله غیرقابل چانه زنی است.

رژیم صهیونیستی که در سال 1982 میلادی لبنان را اشغال کرد، سرانجام در سال 2000 و پس از مقاومت مردمی مجبور به عقب نشینی شد.

لبنانی ها امامی گویند بخش هایی ازخاک این کشور درمناطق«کفرشوبا»و «مزارع شبعا» هنوز دراشغال رژیم صهیونیستی است.

باگذشت 18 سال از عقب نشینی رژیم صهیونیستی از لبنان، هنوز مناطق مرزی بین دو طرف با نظارت سازمان ملل ترسیم نشده است.

لبنان می گوید بر سر 13 نقطه مرزی با طرف صهیونیستی اختلاف دارد اما صهیونیست ها بدون حل این اختلاف ها حدود یک سالی است که کار ساخت دیوار حائل بین دو طرف را آغاز کرده اند.

دو طرف همچنین درباره مرز دریایی نیز اختلاف دارند و اخیرا ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مالکیت یکی از میدان های نفت و گاز لبنان واقع در دریای مدیترانه جنجال به پا کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین