کد خبر: 187340570
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » نشست ویژه ترامپ با اعضای ناتو درباره افغانستان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

خبرگزاری تسنیم: یک عضو ارشد دولت آمریکا به خبرنگاران گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور قرار است در 12 جولای با دیگر شرکای واشنگتن در سازمان ناتو درباره افغانستان گفت‌وگو کند.

این مقام آمریکایی که نامش در گزارش ذکر نشده افزود این دیدار در حاشیه نشست ناتو برگزار می‌شود و ترامپ به عنوان بخشی از استراتژی خود برای افغانستان و جنوب آسیا از دیگر اعضای ناتو درخواست خواهد کرد تا حمایت‌های مالی خود از نیروهای امنیتی را گسترش دهند.

وی درباره استراتژی «مبتنی بر شرایط» ترامپ برای طولانی‌ترین جنگ تاریخ آمریکا نیز اظهار داشت: آمریکا و ناتو باید همچنان نیروهای خود را در افغانستان حفظ کنند و برای برقراری صلح و ثبات در این کشور به کمک نیروهای امنیتی افغان از طریق آموزش و مشاوره ادامه دهند.

این در حالی است که واشنگتن بارها از دیگر اعضای ناتو نیز خواسته تا ضمن افزایش مشارکت مالی برای تامین هزینه‌های این سازمان نظامیان بیشتری را نیز به افغانستان اعزام کنند.

با این حال اخیرا «روبرتا پینوتی» وزیر دفاع ایتالیا اخیرا خبر داد که کشورش در نظر دارد تا نیروهای مستقر خود در افغانستان را از 900 نظامی به 700 نظامی کاهش دهد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین