کد خبر: 187343349
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » تقدیر امامی کاشانی از سرلشکر سلیمانی به دلیل نامه به روحانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

خطیب نماز جمعه این هفته تهران از نامه سرلشکر سلیمانی به رئیس جمهور تقدیر کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران در سخنانی، ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع)، به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین(ع) اشاره کرد وگفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانشان در دانشگاه امام حسین(ع) فرمودند که "در برابر دشمن همه باید به مردم نزدیک شوند"، در آن زمان هم امام صادق(ع) می‌فرمود که دشمن نمی‌تواند نفوذ کند که امروز نیز رهبر انقلاب همین موضوع را همواره می‌فرمایند.


وی با تأکید بر اینکه به هم ریختن مسلمین، خواست صهیونیسم است، اظهار داشت: صهیونیسم اختلافات، آشوب و تشینج را بین مسلمین ایجاد کرده است.

 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: در روایات بر روی وحدت کلمه و اتحاد بین امت اسلامی تأکید شده است و امام صادق(ع) فضا را برای حضور مسلمین باز کردند، پیوند بین مسلمین باید به‌گونه‌ای باشد که دشمن نتواند نفوذ کند، امروز، وحدت کلمه بین مسلمین خواست امام زمان(عج) است.

 
آیت‌الله امامی‌کاشانی تصریح کرد: رهبر انقلاب همواره بر وحدت، انسجام و برداشتن تهمت‌ها و دروغ‌ها تأکید کرده‌اند؛ امروز فضا در برابر دشمن است، و باید با دشمن مقابله کنیم، رهبری می‌فرمایند که به هم تهمت نزنید، دشمن  سوء‌استفاده می‌کند.

 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین ضمن تقدیر از نامه تشکر سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به رئیس‌جمهور، افزود: از آقای سلیمانی تشکر می‌کنم به خاطر نامه گرمی که به آقای روحانی نوشتند، این در انسجام ملت خیلی مؤثر است، دشمن می‌ترسد و می‌گوید که کشور یک کاسه است؛ این مسئله‌ای عقلی، دینی و نقلی است، عقل و دین می‌گوید که اسلام یک سخن دارد.

 
ه گزارش تسنیم، آیت‌الله امامی‌‌کاشانی در بخش دیگری از سخنانش خواستار برخورد جدی و محکم با مفسدان اقتصادی شد و اظهار داشت: قرآن کریم صریحا می‌فرماید کسانی که در زمین فساد می‌کنند، مفسد فی‌الارض هستند که با اینها باید برخورد شرعی و قانونی صورت گیرد، تا این برخوردها محکم نباشد، دشمن نمی‌ترسد، دشمن در خارج چشمش به همین اراذل و اوباش باز است، که طلا و ارز جمع کنند، برخورد باید محکم و جدی باشد.

 
وی خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران گفت: عصر ما اقتصادی است و برنامه‌ریزی اقتصادی مهم است،کسانی در این روزها فساد کرده‌اند و قبلا هم می‌کرده‌اند که اوج آن متأسفانه اخیرا انجام شده، ید با خطاکاران به شدت برخورد شود. 

 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: قوه‌قضائیه و ریاست قوه‌قضائیه و مجلس و دولت، همه توجه دارند که برنامه‌ریزی باید تهاجمی باشد، ما الآن در جنگ هستیم، نه جنگ نظامی، بلکه جنگ سرد، دفاع نمی‌کنیم، بر ما هجوم آورده‌اند، ما هم باید تهاجم داشته باشیم، کشور به برنامه تهاجمی نیاز دارد.

 
آیت‌الله امامی‌کاشانی با تأکید بر اینکه مردم نقدینگی در دست‌شان زیاد است، افزود: این نقدینگی را باید به سمت تولید هدایت کرد، باید راه تولید را باز کرد، این وظیفه‌ دولت و قانونگذار است که ثروت در مملکت رها نباشد، باید تولید شود، این، هم پولی برای صاحب پول است و هم اشتغال ایجاد می‌کند و مردم هم دعا می‌کنند.

 
وی اضافه کرد: امام صادق(ع) می‌فرمایند که ملتی اگر می‌خواهد درست باشد، اقتصادش باید درست باشد، امنیت، عدالت و فراوانی نعمت و معیشت مردم، وظیفه دولت‌هاست، باید برنامه‌ریزی کرد، در شرایط تهاجم و جنگ قرار داریم، اینها از آموزه‌های امام ششم است؛ آنهایی که پول و طلا و ارز جمع می‌کنند، برای چه جمع می‌کنند، بدبخت برای چه جمع می‌کنی؟

 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه توجه به تولید و کالای ایرانی باید در سرلوحه برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد خطاب به مردم، اظهار داشت: چطور می‌شود که از بازی خوب فوتبالیست‌‌ها به خیابان‌ها می‌ریزید و خوشحال می‌شوید، این  نشان‌دهنده حُب وطن است.

 
آیت‌الله امامی‌کاشانی همچنین خطاب به برخی واردکنندگان، گفت:  شما حس ایرانی ندارید، شمایی که پول جمع می‌کنی، این پول در جهنم آتش بر سر خودت می‌شود، به خریدن و فروختن جنس ایرانی افتخار کنید، فروشندگان جنس ایرانی بیاورند، جای تأسف است که در بعضی مراکز حتی آبِ میوه هم خارجی است؛ چقدر ما نسبت به کشور و وطن خود بی‌وجدان هستیم، شما که قاچاق می‌آوری بر روی فطرت ایرانی پا می‌گذاری، این کشور بزرگ و عزیز است.

 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان به آیه‌ای از قرآن کریم اشاره و خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن می‌فرمایند که بعد از هر سختی، آسانی است، خدای متعال راه‌‌ها را باز می‌کند؛ بدون شک کشور ایران از این گردنه‌‌هایی که دشمن درست می‌کند، به سلامت عبور خواهد کرد، همان‌طور که در این 40 سال در ظل توجهات امام عصر(عج) عبور کرده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین