کد خبر: 187359671
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » فرانسه با شایستگی اولین مسافر نیمه نهایی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
جام جهانی ۲۰۱۸/دخالت موثر فغانی به جنجال بازی خاتمه داد

چهره اولین تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ مشخص شد.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

گروه ورزشی: تیم‌های ملی فرانسه و اروگوئه از ساعت 18:30 به وقت تهران در ورزشگاه «نووگراد» به قضاوت نستور پیتانای آرژانتینی اولین بازی مرحله یک‌چهارم‌نهایی جام‌جهانی 2018 را آغاز کردند که این بازی با برتری 2 بر صفر فرانسه و صعود این تیم به نیمه‌نهایی به پایان رسید.

فرانسه با شایستگی اولین مسافر نیمه‌نهایی شد

 نیمه اول

به گزارش بولتن نیوز به نقل از تسنیم،  شروع نیمه اول با حملات پراکنده 2 تیم آغاز شد اما در ادامه محافظه‌کاری  رقبا، اندکی از تب و تاب جدال کاست. در نهایت پس از اخطاری که بنتانکور اروگوئه‌ای را از بازی بعدی تیمش محروم کرد، ضربه آزاد ارسالی از سوی گریزمان با ضربه سر واران در دقیقه 40 به گل اول فرانسه تبدیل شد. ضربه سر کاسرس و مهار یک دستی استثنایی یوریس فرانسوی آخرین اتفاق نیمه اول بود در نهایت 45 دقیقه اول با برتری یک بر صفر خروس‌ها خاتمه یافت، ضمن اینکه هرناندس از فرانسه هم کارت زرد گرفت.

 نیمه دوم

 برتری فرانسه در نیمه دوم هم ادامه یافت اما اروگوئه که در غیاب کاوانی اندکی ضعیف نشان می‌داد در ضدحملات خطرساز می‌شد. شوت گریزمان با اشتباه موسلرا در دقیقه 61 به گل دوم فرانسه تبدیل شد. در ادامه اروگوئه از جبران ناتوان نشان داد و تمارض امباپه بازی را به جنجال کشاند؛آنچه در نهایت اخطار به این بازیکن را در پی داشت. دخالت موثر علیرضا فغانی، داور چهارم ایرانی بازی نقش مهمی در آرام کردن نیمکت 2 تیم در جریان این جنجال داشت. در نهایت تغییرات تاکتیکی 2 تیم نتیجه‌ای در پی نداشت و فرانسه با برتری 2 بر صفر برای اولین بار از جام‌جهانی 2006 و برای چهارمین بار در 10 دوره اخیر به جمع 4 تیم برتر دنیا راه یافت. نکته جالب دقایق پایانی اشک‌ حسرت خیمنس اروگوئه‌ای 2 دقیقه قبل از پایان وقت قانونی بازی بود!

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین