کد خبر: 187367874
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » اروپا پیشنهاد چین برای ائتلاف تجاری علیه آمریکا را رد کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اتحادیه اروپا طرح پیشنهادی چین را برای ایستادگی با یکدیگر در برابر سیاست های حمایتی تجاری آمریکا رد کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، اتحادیه اروپا پیشنهاد چین را برای همکاری با یکدیگر به منظور مقابله با شدت گرفتن تعرفه های تجاری آمریکا علیه کالاهای چینی و اروپایی رد کرد. چین به اتحادیه اروپا پیشنهاد داده بود که یک اقدام مشترک علیه ایالات متحده در سازمان تجارت جهانی انجام دهد. همچنین لیئو هی معاون نخست وزیر چین به رسانه های این کشور گفت: پکن آماده است که برای اولین بار بخش هایی را که می توانند روبه سرمایه گذاری اروپایی باز باشند را معرفی کند.

به گفته خبرگزاری شینهوا چین، ایالات متحده و چین باید دست در دست هم دهند و در برابر سیاست حمایتی تجاری آمریکا مقاومت کنند. این خبرگزاری دولتی اعلام کرد که چین و اتحادیه اروپا دو شریک طبیعی هستند. آنها معتقد هستند که تجارت آزاد، موتور قدرتمندی برای رشد اقتصاد جهانی است.

بر همین اساس، رد طرح پیشنهاد چین به منظور همکاری در بخش تجارت از سوی اتحادیه اروپا مطرح شده است. چین خواستار ایستادگی اتحادیه اروپا به همراه چین در برابر واشنگتن و حمایت از یکدیگر است؛ اما به گفته برخی از منابع اروپایی، اتحادیه اروپا این کار را انجام نخواهد داد و این موضوع را به چینی ها اعلام کرده است.

بر پایه این گزارش، آمریکا با اعمال تعرفه بر روی کالاهای چینی و اروپایی نوعی دلسردی را در میان شرکای اصلی تجاری خود ایجاد کرده است و هفته گذشته هم بار دیگر ترامپ اعلام کرد که بر روی ۸۱۸ کالای دیگر چینی به ارزش ۳۴ میلیارد دلار تعرفه وضع می کند و پکن هم پاسخ داد در صورت اعمال تعرفه، در همان روز و به همان مقدار تعرفه بر روی کالاهای آمریکایی وضع می کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین