کد خبر: 187375307
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » ارتقای خدمات رسانی در تغذیه و بهداشت حجاج
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

خبرگزاری مهر: حمید محمدی در حاشیه همایش کارگزاران خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حاجیان ایرانی ۳۰ تا ۴۰ روز در ۱۰۵ هتل شهرهای مکه و مدینه اقامت خواهند داشت که از این تعداد ۸۵ هتل در مکه مکرمه و ۲۰ هتل در مدینه منوره قرار دارد.

وی اظهار کرد: امسال سعی شده است خدمات رسانی در حوزه تغذیه و تدارکات حاجیان ایرانی ارتقا پیدا کند و امکانات برای رعایت مسائل بهداشتی فراهم شود و جداول غذایی مناسبتر ارائه شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برنامه های انجام شده برای حجاج اظهار کرد: امسال با تلاش سازمان حج و زیارت، خدمات رسانی در حوزه تغذیه حجاج با ایجاد مجموعه جدید طبخ متمرکز در مکه با برخورداری از امکانات پیشرفته و بهداشتی، ارتقا می یابد.

وی با اشاره به برنامه های انجام شده برای حجاج توضیح داد: با توجه به گرمای بسیار زیاد هوا در ایام تشریق، بر اساس توافقنامه منعقده با عربستان، مرکز پزشکی حج مکلف شده است، امکان استفاده حجاج ایرانی از درمانگاه ها و بیمارستان های عربستان در عرفات و منا را با استقرار فردی به عنوان هماهنگ کننده فراهم آورد.

محمدی در ادامه گفت: ۷۵ درصد حاجیان ایرانی بیش از ۵۰ سال و ۱۲.۵ درصد آنان بیش از ۷۵ سال سن دارند و بنابر این ما با جمعیت سالخورده مواجهیم که خدمت رسانی به آنان کار دشوارتری است ولی تمام دست اندرکاران حج در تلاشند که تا با ارایه خدمات خوب به حجاج، سبب شوند تا حجاج با رضایت به میهن باز گردند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: کمترین سقف قیمت کاروانها ۱۳۵ میلیون ریال و بیشترین آن ۱۸۵ میلیون ریال است.

محمدی اظهار کرد: عامل این اصل این تفاوت قیمت مربوط به نوع هتل و بخش اند کی از آن مربوط به نوع پرواز است.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به برنامه های انجام شده برای حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: در زمینه حمایت از کالای ایرانی، اجناس و اقلام مورد نیاز حاجیان در یکی از سامانه های اینترنتی ارائه شده تا آنان بتوانند نیازهای مربوط به سوغات خود را تامین کنند.

محمدی افزود: با تهیه سوغات حج از این روش، ارز از کشور خارج نمی شود و وقت و انرژی حاجیان نیز در عربستان تلف نمی گردد و زحمت بسته بندی و حمل در عربستان و ایران هم از روی دوش زائران برداشته می شود.

وی ادامه داد: البته محدودیت و ممنوعیتی برای خرید حاجیان در عربستان وجود ندارد و سامانه مذکور صرفا به عنوان یک مزیت و فرصت در اختیار حجاج است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین