کد خبر: 187375384
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » رویای ۱۱۴ سکه ای کودک ربایان ناکام ماند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رویای ۱۱۴ سکه ای کودک ربایان ناکام ماند اجتماع > اجتماعی - ۲ بچه محل برای پولدار شدن، پسربچه ای ۶ ساله را ربودند تا از خانواده اش اخاذی کنند اما پلیس در کمتر از ۲۴ ساعت نقشه آنها را نقش برآب کرد. به‌گزارش همشهری، عصر دوشنبه گذشته، زن جوان همدانی 2فرزند خردسالش را به کوچه برده بود تا با همسن‌ و سالانشان بازی کنند. ساعتی بعد و هنگام بازگشت به خانه اما پسربچه 6ساله‌اش اصرار کرد که دقایقی دیگر هم در کوچه بماند و بازی کند و

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به‌گزارش همشهری، عصر دوشنبه گذشته، زن جوان همدانی 2فرزند خردسالش را به کوچه برده بود تا با همسن‌ و سالانشان بازی کنند. ساعتی بعد و هنگام بازگشت به خانه اما پسربچه 6ساله‌اش اصرار کرد که دقایقی دیگر هم در کوچه بماند و بازی کند و به این ترتیب زن جوان همراه فرزند کوچک‌ترش به خانه بازگشت.

حدود ساعت20:30 بود که یک ام‌وی‌ام شاسی بلند وارد کوچه شد و در نزدیکی بچه‌ها توقف کرد. 2مرد جوان داخل ماشین بودند که یکی از آنها پسربچه 6ساله را صدا زد. پسربچه به سمت ماشین رفت و در همین هنگام مرد جوان پیاده شد و با عکس‌العملی سریع پسربچه را به داخل ماشین برد و همراه همدستش گریخت.

  • پلیس وارد می‌شود

ماجرای ربوده شدن پسربچه 6ساله به سرعت به گوش مادرش رسید و طولی نکشید که پلیس هم در جریان این اتفاق قرار گرفت. هنوز کسی نمی‌دانست آدم‌ربایان چه کسانی هستند و با چه انگیزه‌ای دست به ربودن پسربچه زده‌اند. با این حال وضعیت خوب مالی خانواده پسربچه این فرضیه را که وی طعمه‌ اخاذی قرار گرفته است، قوت می‌بخشید.

این فرضیه ساعاتی بعد و با نخستین تماس آدم‌ربایان به حقیقت پیوست. آدم‌ربایان برای آزادی گروگان خردسالشان درخواست 114سکه بهار آزادی کرده و خانواده‌اش را تهدید کردند که اگر پلیس وارد ماجرا شود دیگر فرزندشان را نخواهند دید.

  • تحقیقات همه جانبه

با توجه به حساسیت موضوع و برای جلوگیری از آسیب‌رسیدن به کودک ربوده شده، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان زیرنظر سرهنگ رضا زارعی، رئیس پلیس آگاهی استان همدان وارد عمل شدند. شاهدان مشخصات ظاهری خودروی ام‌وی‌ام را در اختیار پلیس گذاشتند و تحقیقات تخصصی برای شناسایی این خودرو شروع شد. همزمان با ارائه آموزش‌های لازم به خانواده کودک از آنها خواسته شد که برای پرداخت سکه‌های درخواستی آدم‌ربایان با آنها قرار بگذارند.

تلاش‌های پلیس به نتیجه رسید و حدود ساعت 6 عصر روز بعد، آدم‌ربایان در منطقه شهرک فرهنگیان همدان با خانواده گروگان قرار گذاشتند. کارآگاهان این منطقه را به‌طور کامل محاصره کردند و متوجه جوان موتورسواری شدند که ظاهرا برای دریافت سکه‌ها به محل قرار آمده بود. مرد جوان در یک عملیات ضربتی دستگیر شد و در همان بازجویی‌های اولیه اعتراف کرد که یکی از آد‌م‌ربایان است.

با اطلاعاتی که او در اختیار پلیس قرار داده بود، خودروی ام‌وی‌ام که پسربچه ربوده شده داخل آن نگهداری می‌شد شناسایی شد. مأموران این خودرو را محاصره کردند اما دومین متهم پرونده با دیدن پلیس و با پای پیاده شروع به فرار کرد. از آنجا که احتمال داشت پسربچه با شنیدن صدای گلوله دچار وحشت شود، مأموران از استفاده از اسلحه خودداری کردند و به این ترتیب دومین آدم‌ربا موفق به فرار شد اما پسربچه 6ساله در کمتر از 24ساعت آزاد و تحویل خانواده‌اش شد.

در ادامه متهم دستگیر شده اعتراف کرد که او و همدستش، مجرد و بچه‌محل بوده و برای پولدار شدن نقشه آدم‌ربایی کشیده بودند. وی گفت: به‌دنبال خانواده‌ای ثروتمند می‌گشتیم تا فرزندشان را ربوده و دست به اخاذی از آنها بزنیم.

از 2روز قبل از آدم‌ربایی، خانواده پسربچه 6ساله را در منطقه متخصصین شناسایی کرده و زیرنظر گرفته بودیم تا در فرصتی مناسب پسرشان را برباییم. روز حادثه هم این خانواده را زیرنظر داشتیم و وقتی مادر خانواده به همراه فرزند کوچک‌ترش به داخل خانه رفت، پسربچه 6ساله آنها را ربودیم و در این مدت او را در داخل ماشین زندانی کرده و تصور می‌کردیم به‌زودی به خواسته‌‌مان می‌رسیم اما اشتباه می‌کردیم. به گفته سردار بخشعلی کامرانی‌صالح، رئیس پلیس استان همدان، دومین متهم پرونده نیز شناسایی شده و تلاش پلیس برای دستگیری وی ادامه دارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین