کد خبر: 187387618
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » چین و آمریکا، بازارهای جهان را متلاطم کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، جمعه شب، پس از این‌که تهدید آمریکا و چین به وضع تعرفه‌ بر میلیاردها دلار از واردات یکدیگر، به واقعیت بدل شد، بازارهای سهام جهان رشد کردند و یورو به بالاترین نرخ ۳ هفته‌ای خود رسید. هرچند نگرانی در مورد بالا گرفتن این مناقشات، ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران را محدود کرد.

شاخص گسترده سهام جهانی ام‌اس‌سی‌آی ۰.۸ درصد رشد کرد و به بالاترین سطح خود از ۲۲ جون تا کنون رسید، درحالی‌که سهام آسیایی با بازگشت سهام چینی، نزدیک به نیم درصد بالاتر آمدند.

سهام در بازارهای اروپا هم اندکی رشد کردند و شاخص یوروفرست۳۰۰ توانست ۰.۲ درصد سود کند.

پس از ‌که گزارش مشاغل ماهانه آمریکا نشان داد ۲۱۳۰۰۰ شغل غیر کشاورزی در ماه ژوئن اضافه شده است، و دستمزدها هم با نرخ ثابتی رشد کرده‌اند، سهام آمریکا روندی رو به افزایش پیدا کردند.

میانگین صنعتی داوجونز ۱۳۹.۲۹ واحد یا ۰.۵۷ درصد رشد کرد و به ۲۴۴۹۶.۰۳ واحد رسید.

اس‌اندپی۵۰۰ توانست تا ۲۴.۷۷ واحد یا ۰.۹۱ درصد بالا بیاید و به سطح ۲۷۶۱.۳۸ واحد برسد.

کامپوزیت نزدک ۹۵.۲۶ واحد یا ۱.۲۶ درصد جهش کرد و به ۷۶۸۱.۶۸ واحد رسید.

شاخص‌های مهم سهام امروز در مقادیری منفی باز شدند اما رفته‌رفته رشد کردند و بالا آمدند.

کوینسی کروسبی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مالی، پرودنتیال، می‌گوید: تیترهای تجاری در این مقطع بازارها را نامطمئن نگاه داشته‌اند.

ایزابل ماتئوس لاگو، استراتژیست ارشد موسسه سرمایه‌گذاری بلک‌راک در لندن، می‌گوید: نگرانی‌های تجاری به بالاترین حد نگرانی‌های سرمایه‌گذاران تبدیل شده‌اند.

او ادامه داد: ما باید هشیار باشیم که فقط یک توئیت با این که تعرفه‌های بسیار گسترده‌تری (اشاره به تهدید ۵۰۰ میلیارد دلاری ترامپ) به واقعیت تبدیل شوند.

ترامپ تهدید کرده بود امکان این وجود دارد که آمریکا در نهایت مجبور شود بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار از واردات چینی را مشمول تعرفه کند. این میزان به اندازه کل واردات آمریکا از چین، در سال گذشته است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین