کد خبر: 187389698
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » رد شایعه کمبود میوه به علت صادرات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

خبرگزاری میزان: با گذری بر بازار میوه و تره بار طی روزهای گذشته، عرضه برخی محصولات در مقایسه با گذشته کاهش یافته و این امر باعث افزایش قیمت میوه‌ها شده است.

کمبود عرضه ای که برخی ریشه آن را در صادرات و ایجاد درآمدزایی بیشتر در مقایسه با تزریق آن به بازارهای داخلی، برای فعالان این حوزه عنوان کردند.

به دلیل اهمیت موضوع، خبرنگار میزان شرایط بازار میوه را از اسدالله صابری رئیس اتحادیه میوه و تره بار پیگیری کرد.

اسدالله کارگر در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری میزان در خصوص کاهش عرضه میوه و افزایش قیمت آن، گفت: لیست قیمت هفتگی بازار نشان‌دهنده ثبات و یا کاهش قیمت انواع میوه در بازار بوده است.

وی افزود: نباید به شایعات و تنش‌های سطح بازار توجه کرد، زیرا نتیجه آن نابسامانی در بازار است.

کارگر در ادامه به تگرگ زدگی برخی از محصولات کشاورزی در بهار امسال اشاره و بیان کرد: گردو و بادام در برخی از استان‌ها به دلیل تگرگ ابتدای سال آسیب دیدند که نتیجه آن در درازمدت خود را در بازار میوه نشان خواهد داد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار در توضیح استان‌های آسیب‌دیده بر سر خسارت‌های طبیعی گفت: مراغه در حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد از محصولات خود را به دلیل تگرگ زدگی از دست داده، آذربایجان شرقی ۵۰ درصد و با خسارت ۳۲ میلیاردی با از بین رفتن سردرختی‌ها و گردو و بادام مواجه شده است.

در همین راستا، حسن صابری رئیس اتحادیه صنفی حق العمل کاری در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص کمبود محصول در بازار، گفت: کمبود میوه در بازار به سرما زدگی فصل بهار باز می‌گردد که این مساله بر روی میوه‌هایی همچون میوه‌های هسته دار و گردو و بادام تاثیر گذار بوده است.

وی در خصوص طول زمان کمبود عرضه در بازار گفت: به طور تقریبی تا شهریور ماه شرایط به همین منوال است و دلیل افزایش قیمت ذکر شده به دلیل کمبود عرضه بوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین