کد خبر: 187391718
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » تولید پودر از کلاهک میوه بادمجان برای درمان احتمالی دیابت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تولید پودر از کلاهک میوه بادمجان برای درمان احتمالی دیابت دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:دانشجوی ایرانی دانشگاه آیوه امریکا در دبی موفق به تولید پودری برای درمان احتمالی بیماران دیابتی از کلاهک میوه بادمجان شد. به گزارش ایسنا، پروین علیپور نصیرمحله، دانشجوی دکتری رشته زمین‌شناسی زیست محیطی دانشگاه آیوه امریکا در دبی اظهار کرد: در این طرح، ابتدا کلاهک میوه بادمجان بر روی چند موش که مبتلا به دیابت نوع یک و دو بودند، آزمایش شد که نتیج

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:وی با بیان این‌که احتمال این‌که این داروی گیاهی لوزالمعده را وادار به ترشح مرتب انسولین کند وجود دارد، گفت: نتیجه‌گیری این عمل نیازمند کار علمی است.

علیپور خاطرنشان کرد: این اختراع در اظهارنامه با شماره 139650140003008337 در اداره ثبت اختراعات ایران در مرحله استعلام است.

وی با تاکید بر این‌که از میوه بادمجان موفق به تولید پنج محصول شده است، یادآور شد: تولید رنگ خوراکی از پوست بادمجان نخستین طرحی بود که داشتم؛ این رنگ خوراکی دارای خواص ضد بیماری سرطان است که از تبدیل شدن سلول سالم به سلول سرطانی جلوگیری می‌کند.

علیپور، تولید آرد خوراکی از پوست خشک بادمجان، تولید کود طبیعی و یا مکمل‌های غذایی ماهی از کاسه میوه بادمجان را از دیگر دستاوردهای خود از میوه بادمجان عنوان کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین