کد خبر: 187401852
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » تهدید تازه ترامپ علیه کالاهای وارداتی از چین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

مهر: به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا گفت درصورت تلافی پکن، در نظر دارد بر ۵۰۰ میلیارد دیگر از کالاهای چینی تعرفه وضع کند.

ترامپ در سر راه خود به گردهم‌آیی مونتانا به خبرنگاران گفت: روز جمعه، تعرفه‌های آمریکا بر ۳۴ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین اعمال شد. قرار است ۱۶ میلیارد دلار دیگر هم ظرف ۲ هفته دیگر اجرایی شود و ۵۰۰ میلیارد دلار دیگر هم به صورت بالقوه قرار دارند.

تنها ۲ ساعت پس از این‌که تعرفه‌های آمریکا بر ۳۴ میلیارد دلار از کالاهای چینی اجرایی شد، رسانه‌های دولتی چین هم خبر از وضع تعرفه‌های تلافی‌جویانه مشابهی بر کالاهای وارداتی آمریکایی دادند.

ترامپ گفت: اول ۳۴ (میلیارد دلار) و بعد شما ۱۶ تای (میلیارد دلار) دیگر هم در ۲ هفته دیگر خواهیم داشت. همانطور که می‌دانید ما ۲۰۰ میلیارد هم به صورت بلاتکلیف داریم و پس از این ۲۰۰ میلیارد، ما ۳۰۰ میلیارد دیگر بلاتکلیف داریم، خوب؟ بنابر این ما ۵۰ به علاوه ۲۰۰ به علاوه تقریبا ۳۰۰ (میلیارد دلار کالای مشمول تعرفه) خواهیم داشت.

او اضافه کرد: این فقط در مورد چین است.

گفته‌های ترامپ، تهدیدهای قبلی او که گفته بود مناقشات تجاری را بیشتر خواهد کرد، تقویت کرد. تنش‌های تجاری با چین، بازارهای مالی جهان، شامل بازارهای سهام، ارز و تجارت جهانی کالا، از دانه سویا تا زغال‌سنگ را آشفته کرده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین