کد خبر: 187403837
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » واکنش فدراسیون کشتی به شایعه باخت عمدی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

ایسنا: حمید بنی تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی درباره مطرح شدن برخی شایعات مبنی بر این که محمد ناقوسی فرنگی کار وزن ۸۰ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای آسیا در دیدار نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان به عمد مقابل کشتی گیر گرجستانی شکست خورده که مبادا احتمال برخوردش با کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی در دیدار نهایی به وجود نیاید، ضمن تکذیب این شایعات اظهار کرد: به هیچ وجه چنین صحبت‌هایی واقعیت ندارد.ناقوسی تمام سعی خود را به کار بست که مقابل حریف به برتری برسد و حتی خود او نیز از احتمال برخورد با کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی بی اطلاع بود.

نایب رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: هر ۲ مبارزه به صورت هم‌زمان برگزار شد و نظر تمامی اعضای کادر فنی این بود که ناقوسی بدون توجه به نتیجه کشتی دیگر با تمام توان برای رسیدن به پیروزی مبارزه کند. تا آنجایی که من اطلاع دارم کادر فنی نیز اجازه نداد ناقوسی از این موضوع اطلاع پیدا کند که ممکن است در فینال به کشتی‌گیر اسراییلی برخورد کند.

ناقوسی با همه توان خود کشتی گرفت و در همان ابتدای مبارزه بر اثر غافلگیری ۷ امتیاز از دست داد اما هر چه تلاش کرد نتوانست امتیازات از دست رفته را جبران کند. ضمن این که حریف گرجستانی، قهرمان اروپا بود و ناقوسی نیز ۴ تا ۵ کیلوگرم از حریف خود به لحاظ وزنی سبک‌تر بود که همین امر کار را برای او سخت کرده بود.

وی با اشاره به وجود آمدن برخی شایعات گفت: ناقوسی واقعا تلاش کرد اما شکست خورد. این صحبت‌ها بر اساس حدس و گمان است و وظیفه ما که اینجا حضور داریم این است که واقعیت‌ها را به اطلاع مردم برسانیم. ضمن این که کشتی‌گیر اسراییل هم شکست خورد و اگر ناقوسی به فینال می‌رفت هیچ اتفاقی نمی‌افتاد پس این شایعات بی پایه و اساس است. ناقوسی از کشتی‌گیران خوب و با آتیه ایران است و امیدوارم بتواند مدال برنز جهان را از آن خود کند.

وی خاطرنشان کرد: همان طور که پیش از این هم اعلام کردیم با توجه به حساسیت‌های ایجاد شده برای کمیته بین المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی روش‌هایی مانند باید ببازی، گواهی پزشکی و سر وزن نرسیدن، تبانی قلمداد شده و محرومیت‌های بیشتری را برای کشتی ما در پی دارد.

بنی تمیم در پایان درباره عملکرد فرنگی کاران نوجوان ایران در ۵ وزن نخست که با صعود ۲ کشتی گیر ایران به فینال، یک کشتی گیر به رده بندی، یک کشتی‌گیر به گروه بازنده‌ها و حذف کشتی گیر سنگین وزن ایران همراه بود گفت: نمی‌توانیم بگوییم عملکردمان در ۵ وزن اول خوب بوده اما بد هم نبود. در سنگین وزن توقعمان بیش از این‌ها بود اما امیدوارم در ادامه به مدال‌های خوشرنگ دست پیدا کنیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین