کد خبر: 187432704
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » اقتصادی » بازار خبر » علاقه مندی ایران به همکاری با اتریش برای صادرات گاز به اروپا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در حالیکه آمریکا برای حذف ایران از صحنه بین المللی انرژی تلاش می کند، مذاکرات بین ایران و دیگر کشورها از جمله کشورهای اروپایی ادامه دارد و ادامه تعاملات انرژی بین ایران اتریش آخرین دستاورد این مذاکرات بوده است.

به گزارش چی 24 به نقل از بازار خبر:

به گزارش بازارخبر پس از رفع تحریم‌ها و ورود ایران به دوران پسابرجام، شرکت OMV اتریش به منظور مطالعه چند میدان در غرب کشورمان، با شرکت ملی نفت ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد و رسما به صنعت نفت ایران بازگشت. یکی از مهم‌ترین حوزه های فعالیت این شرکت میدان چشمه خوش بود که این شرکت مطالعات این میدان را انجام داد و طرح پیشنهادی خود را به شرکت ملی نفت ارائه کرد. این شرکت نتیجه طرح مطالعاتی خود را برای بندکرخه نیز ارائه کرده است.

اتریشی‌ها در بازه‌های زمانی مختلف علاقه خود در حضور در بازار انرژی ایران را ابراز کرده‌اند. در این راستا مدیرعامل دفتر ایران شرکت اتریشیOMV در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که حدود دو ماه پیش برگزار شد اظهار کرد مهم‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری در ایران آن است که یکی از بزرگترین ذخایر نفت و گاز دنیا را دارد و فرصت زیادی برای سرمایه‌گذاری در آن وجود دارد. ما در ایران هستیم تا سرمایه‌گذاری کنیم و به همین دلیل بسیار مهم است که میزان تولید افزایش یابد.

خروج آمریکا از برجام اما حضور شرکت‌های خارجی مخصوصا اروپایی‌ها را در بازار انرژی ایران با تردید روبرو کرد. در این شرایط امیرحسین زمانی‌نیا ، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت که به همراه زنگنه از دوشنبه به سوئیس و اتریش سفر کرده است از ادامه مذاکرات برای صادرات نفت ایران و تمدید توافقنامه همکاری انرژی بین ایران و اتریش خبر داده است.

به گفته وی توافقنامه همکاری بین وزارت نفت جهموری اسلامی ایران و وزارت انرژی و توسعه پایدار اتریش در زمینه همکاری‌های نفتی، آموزشی و سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های جایگزین تمدید شد.

به نظر می‌رسد نه تنها همکاری‌های گذشته بین ایران و اتریش مهر تمدید خورده است بلکه پرونده جدیدی هم بین دو کشور در این زمینه باز شده است. در این راستا درباره مباحثی که درباره صادرات گاز از ایران به کشورهای اروپایی مطرح شده است، اتریش در نظر دارد از حاشیه خزر و از ایران به اروپا گاز صادر شود و صحبت‌هایی در این باره انجام شده و ایران نیز علاقه‌مند است.

انتهای پیام

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین