کد خبر: 187436069
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » تدوین راهبردهای توسعه بخش فرهنگ عمومی در استان زنجان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از شناسایی و تدوین راهبردهای توسعه بخش فرهنگ عمومی در استان زنجان خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، فاطمه کرباسی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان امروز در نشست با کارکنان اداره کل اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی این جلسات را اجرا می کند.

 

وی با اشاره به اینکه لازم است تمام کارکنان به عنوان متولیان فرهنگی از محتویات این جلسات اطلاع داشته باشند، تصریح کرد: در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با دو دستور جلسه به بررسی نقاط قوت و ضعف فرهنگ عمومی استان پرداخت، راهبردهای توسعه بخش فرهنگ عمومی استان را اعلام کرد.

 

به گفته کرباسی، ترویج و تقویت جنبه های مثبت فرهنگ اسلامی ایرانی، اصلاح بهبود رفتارها و هنجارهای اجتماعی، اصلاح سبک زندگی، تقویت جنبه های مثبت فرهنگ بومی، تقویت رویکردهای علمی و فرهنگی جامعه و تقویت گردش آزاد اطلاعات در جامعه به عنوان راهبردهای توسعه بخش فرهنگ عمومی استان عنوان شد.

 

وی در ادامه به برگزاری جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان آذری به میزبانی استان زنجان اشاره کرد و گفت: به همین منظور نشستی با برخی از مسوولان ادارات فرهنگ و ارشاد استان های آذربایجان غربی و همدان برگزار شد.

 

کرباسی خاطرنشان کرد: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی از رهگذر داستان‌نویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره اهل بیت (علیه السلام) به ویژه حضرت امام رضا (علیه السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی، هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف حضرت امام رضا (علیه السلام ) برگزار می شود.

 

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان این جشنواره در محورهای اشخاص واقعی و شیوه پردازش آنان در آثار رضوی (نگاه داستان‌گونه امام رضا (ع) به اشخاص)، تبدیل احادیث رضوی به داستان کوتاه با پیام اخلاقی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، دینی و...، داستانک با محوریت آموزه‌های رضوی، داستانواره با تکیه بر آموزه‌های رضوی و پذیرش عنوان فرعی برگزار می شود.

 

پایان پیام/73

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین