کد خبر: 187442215
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » تعدادکاربران پیام رسان های از زبان وزیر ارتباطات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

روزنامه ایران: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر خود به استان مازندران با بیان اینکه در ایران بین ۴۲ تا ۴۵ میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، گفت: تعداد کاربران پیام‌رسان‌های داخلی از ۱.۵ به ۷.۵ میلیون نفر افزایش داشته که نشان دهنده رشد مناسبی است.

تعدادکاربران پیام‌رسان‌های داخلی به 7/5 میلیون نفر رسید

محمدجواد آذری جهرمی همچنین با اشاره به مشکلات ارائه اینترنت پرسرعت خانگی با سیم مسی گفت: نیاز مردم در این زمینه تغییر کرده است. در همین راستا تا پایان سال جاری ۲ میلیون پورت فیبر نوری واگذار می‌کنیم که البته تاکنون واگذاری ۴۰۰ هزار پورت آن انجام شده است.

وی همچنین یادآور شد: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، میزان ترافیک داخلی اینترنت به ۵۰ درصد می‌رسد و خدمات ویدئویی نیز تا ۱۴ برابر رشد داشته است.

وزیر ارتباطات با تأکید بر استفاده از دولت الکترونیک تا پایان برنامه ششم توسعه گفت: باید مراجعه مردم به دستگاه‌ها۱۲.۵ درصد کاهش داشته باشد. البته اکنون زیرساخت‌های دولت الکترونیک تکمیل و اپلیکیشن‌های آن نیز آماده شده است.

جهرمی تصریح کرد: در این حوزه باید فرآیند انجام کارها تغییر کند و دستگاه‌ها از حالت مستقل خارج شده و از طریق دولت الکترونیک به هم متصل شوند تا اهداف دولت الکترونیک محقق شود.

وی همچنین از اجرای چند پروژه در حوزه دولت الکترونیک در سال ۹۷ خبر داد و افزود: ثبت گوشی‌های تلفن همراه یکی از این پروژه‌ها بود که به اجرا رسید. پروژه سیماک که بخشی از آن در آینده‌ای نزدیک در مازندران به بهره‌برداری خواهد رسید نیز دومین پروژه در حوزه دولت الکترونیک است.

آذری جهرمی تصریح کرد: الکترونیکی کردن خدمات سلامت یکی دیگر از این برنامه‌هاست و تأمین اجتماعی در این زمینه اقدامات خوبی داشته است که با همکاری وزارت بهداشت و نیروهای مسلح تکمیل می‌شود.

وزیر ارتباطات درباره دستور رئیس جمهوری در زمینه اعلام دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی تأکید کرد: تمام اعضای کابینه برای اجرای دستور رئیس جمهوری تلاش می‌کنند اما شاید ملاحظاتی در حوزه اجرایی وجود داشته باشد که تصمیم‌گیری را برای مدیران کمی سخت می‌کند.
تشکیل زنجیره زیست بوم

کسب و کارهای نوپا

وی همچنین در جمع فعالان ICT و جوانان استان مازندران، بر لزوم تقویت زیست بوم کسب و کارهای نوپا در این استان تأکید کرد.
آذری جهرمی یادآور شد: زیرساخت‌های فناوری اطلاعات مناسبی در این استان داریم و تا پایان سال ۹۷ کیفیت زیرساخت‌ها بهتر هم می‌شود و با تشکیل زیست بوم کسب و کارهای نوپا، مشکلات این کسب و کارها به حداقل می‌رسد.

وی کارآیی نامناسب مراکز رشد و مراکز توانمندسازی و همچنین نبود سرمایه گذاری ریسک پذیر را باعث ناقص بودن زنجیره زیست بوم کسب و کارهای نوپا بیان کرد و گفت: باید با تشکیل کارگروهی با بررسی و حل این مشکلات، زنجیره زیست بوم کسب و کارهای نوپا در مازندران تکمیل شود.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: برای رفع مشکلات مربوط به بیمه و مالیات و برخی دیگر از مسائل کسب و کارهای نوپا طرح نوآفرین از طرف وزارت ارتباطات تهیه شده که در دولت مراحل تصویب خود را طی می‌کند.

آذری جهرمی در پاسخ به سؤالی درباره تخصیص ارز به استارتاپ‌ها نیز گفت: با تأیید سازمان‌ فناوری اطلاعات تا سقف ۸۰ هزار یورو به استارتاپ‌ها ارز پرداخت می‌شود.

وی در پایان این جلسه تأکید کرد: آینده اقتصاد در دنیا بر اساس خدمات قرار گرفته است و خدمات نیز برپایه فناوری اطلاعات است و فناوری اطلاعات نیز وابسته به زمان و مکان نیست و امیدوارم استارتاپ‌ها در این استان با تشکیل زیست بوم و امکان رشد، بتوانند بخشی از اقتصاد این حوزه در ایران و دنیا را به دست آورند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین