کد خبر: 187444960
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » ۲۳۶ کتابخانه در کانون های مساجد، میزبان فعالیت های اوقات فراغت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از فعالیت ۲۳۶ کتابخانه باز و مخزن دار در کانون ها خبر داد که در ایام اوقات فراغت، میزبان نوجوانان و جوانان می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: 362 پایگاه اوقات فراغت در کانون های فرهنگی هنری فعالیت تابستانی خود را با برگزاری مراسم افتتاحیه در نقاط مختلف استان آغاز کرده اند که  236 باب کتابخانه نیز با ارائه برنامه های فرهنگی و آموزشی میزبان علاقه مندان خواهند بود.

 

وی با بیان اینکه از میان آمار کتابخانه های ارائه شده، تعداد 173 باب کتابخانه مخزن دار و 120باب نیز کتابخانه باز است، همچنین از صدور مجوز فعالیت  11 کتابخانه کانون از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

 

شیرازیان اضافه کرد: 116 کتابدار در این کتابخانه ها خدمات فرهنگی و آموزشی ارائه می کنند تا 263هزار و 515 جلد کتاب موجود را در اختیار علاقه مندان قرار دهند.

 

وی همچنین با بیان اینکه کتابخانه کانون های مساجد استان بر اساس شرایط تعیین شده از جمله امکانات و ظرفیت اجرایی فعالیت ها و ترسیم و اجرای برنامه های خلاقانه، میزان  فضا و مساحت کتابخانه، تعداد اعضا  و فهرست نویسی و تعداد کتاب ها درجه بندی از یک تا 5 می شود، افزود: تعداد یک باب کتابخانه درجه یک، درجه دو به تعداد پنج باب، درجه سه به تعداد 6 باب، 23 کتابخانه  درجه چهار و 138 باب کتابخانه درجه پنج درکانون های مساجد استان فعالیت می کند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با اشاره به کسب افتخارات چشمگیر در سطح ملی توسط فعالان کانون های مساجد استان در حوزه کتاب و کتابخوانی از جمله انتخاب رابط خواهر کانون شهدای اسفیدان به عنوان  مروج کتابخوانی برتردر سطح ملی و نیز برگزیده شده دو کانون فرهنگی هنری روستایی استان در چهارمین دوره جشنواره سراسری روستاهای دوستدار کتاب در سال 96، گفت: در تلاشیم تا با اجرای برنامه های ارزشمند و خلاقانه زمینه  افتخار آفرینی و درخشش کانون های بیشتری را در عرصه ملی فراهم آوریم.

 

وی برگزاری دوره آموزشی ویژه کتابداران کانون ها، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه کتاب و تلاش برای اختصاص اعتبار ویژه در خصوص خرید کتاب های مطلوب و افزایش منابع کتابخانه کانون های مساجد از نمایشگاه های کتاب استانی، راه اندازی کتابخانه های تخصصی کودک و نوجوان و کرامت زن را از اهم برنامه های پیش بینی شده این حوزه تاپایان سال جاری  نام برد.

 

 

پایان پیام/71

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین