کد خبر: 187445019
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » وارث » شیعیان همه جا مظلوم اند و در افغانستان مظلوم تر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
هادوی تهرانی:

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: علمای افغانستان باید درصدد حل مشکلات این کشور باشند و برای حل مشکلات کشور خود تلاش کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از وارث:
شیعیان همه جا مظلوم اند و در افغانستان مظلوم تروارثعضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نشست هم اندیشی علمای افغانستان با مسئولان مجمع جهانی اهل بیت(ع) که در مشهد برگزار شد اظهار داشت: افغانستان یکی از کشورهای مهم از نظر منابط طبیعی، ژئوپلتیک و نیروی انسانی است.

آیت الله هادوی تهرانی افزود: افغانستان به خاطر جایگاه خاص و ویژگی هایی که دارد همواره از سوی دشمنان مورد طمع واقع می شود و اگر فاقد این جایگاه و منابع بود کسی به این کشور کاری نداشت.

وی با بیان اینکه شیعیان همه جا مظلوم اند و در افغانستان مظلوم تر هستند، افزود: شیعیان در همه کشورها مشکلاتی دارند، اگر انتظار این باشد که همه مشکلات از سوی ایران و یا مجمع جهانی اهل بیت(ع) حل شود، نمی شود و نشدنی است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه در درجه اول علما مسئول هستند افزود: علمای افغانستان باید درصدد حل مشکلات این کشور باشند و برای حل مشکلات کشور خود تلاش کنند.

وی یکی از مشکلات علمای شیعه افغانستان را نداشتن وحدت عنوان کرد، و افزود: ما همه حرف های خوبی می زنیم و می خواهیم با حرف زدن مشکلات خود را حل کنیم اما به عمل کار بر آید. باید از خودگذشتگی کرده، وحدت را رعایت کنیم و به جزایر جدا تبدیل نشویم. هر کس در جایگاه خود احترام بزرگتر را باید حفظ کند. بزرگ ترها دارای تجربه توانایی، درایت و بصیرت هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: علما باید در همین جلسه قول بدهند که با هم در ارتباط باشند اگر شما فعال شوید مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز مجبور خواهد شد تا با شما همکاری کند. مجمع محلی از شما علما تشکیل می شود و شما باید مناطق را ایجاد کرده و فعال باشید.

وی با اشاره به اینکه مشهد شهر زیارتی است و باید فرصت حضور در این شهر را مغتنم بشماریم، گفت: زیارت یعنی ارتباط و شاگردی محضر ائمه علیهم السلام. امامان(ع) زنده و مرده ندارند اگر ما در زندگی خود ارتقاء معنوی داشته باشیم کارها حل خواهد شد و الا اگر ایمان و تقوا در کارهای ما نباشد تشکل ها سودی نخواهند داشت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین