کد خبر: 187446377
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » روزنامه اصولگرا: حجاج باید از دولت طلبکار باشند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

روزنامه رسالت در سرمقاله خود  نوشت: اطلاع‌رسانی‌های ناقص در مورد كمك ارزي دولت براي مسافرت‌ها شايعات زيادي را موجب شده كه همه نتيجه بی‌اطلاعی مردم است.

«كليپی که در واقع به اسم تلاش جمهوري اسلامي براي منصرف كردن مردم از گردشگري دست‌به‌دست مي‌شود. از طرف ديگر شما مي‌توانيد با پول جمهوري اسلامي به‌صورت مجاني برويد! اگر مشتري تورهاي ارزان‌قيمت تركيه و تايلند باشيد مي‌توانيد با كمترين هزينه مسافر آنتاليا و... شويد و جمهوري اسلامي بابت اين سفر به شما بين 500 تا 1000 يورو ارز مبادله‌اي در قالب ارز مسافرتي پرداخت مي‌كند كه اگر اين پول را در بازار آزاد بفروشيد با سود آن تقريباً هزينه سفر براي شما رايگان تمام مي‌شود!

واقعيت جمهوري اسلامي همين است كه رهبري از مردم مي‌خواهد در شرايط ويژه كشور از سفرهاي سياحتي خارج از كشور پرهيزكرده تا ارز كمتري از كشور خارج شود و از سوي ديگر سازوكارهاي موجود طوري طراحي‌شده كه شما اگر در خانه خودتان بمانيد هزينه زندگي‌تان بيشتر از سفر به تركيه است. »

از طرفي گرچه قرار است دولت اسلامي از سفرهاي زيارتي و خصوصاً حج تمتع كه براي مسلمانان واجب است، حمايت كند، اما به‌رغم موج شايعات در اين زمينه، عملاً كمتر از سفرهاي ديگر حمايت انجام مي‌شود: «جدول ارز مسافرتي نشان مي‌دهد كه كمترين ارز (200يورو) بين كشورهاي دنيا به عراق و عربستان تعلق مي‌گيرد. شما اگر هر جای دنيا بخواهيد برويد حداقل دو تا پنج برابر بيشتر مي‌توانيد ارز مسافرتي دريافت كنيد... واقعيت اينكه داوطلبان حج تمتع سال 97 در دو مرحله در پاييز و زمستان سال 96 هزينه سفر را به‌طور كامل پرداخت كردند.

آن روزهايي كه داوطلبان حج در حال پرداخت هزينه سفر خود بودند دلار در بازار آزاد تهران از 3900 تومان هم كمتر بود اما مسئولان محترم به‌جاي آنكه همان زمان پول‌هاي دريافت شده از مردم را به ارز تبديل كنند، اين پول در حساب‌هاي سازمان حج باقي‌مانده و حالا كه ارز در بازار آزاد 8 هزار تومان شده، به مردم وعده مي‌دهند كه نگران نباشيد و با ارز 3900 توماني شما را راهي حج مي‌كنيم. مسئولان كوتاهي خود و كارنكرده‌شان را به اسم منت بر سر حجاج خراب مي‌كنند. »

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین