کد خبر: 187452047
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » برگزاری مراسم عزاداری «امام صادق»(ع) در اروپا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

موسسه ها و مراکز اسلامی در شهرهای اروپایی به مناسبت سالروز شهادت ششمین نور سرمدی امام «جعفر صادق» مراسم سوگواری را برگزار خواهند کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از صوت الجالیة العراقیة، به مناسبت شهادت ششمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام «جعفر صادق» (علیه السلام)، حسینیه رسول اعظم در شهر زوریخ سوئیس مجلس عزاداری را به همین مناسبت به مدت سه روز در شب جمعه و شنبه و یکشنبه( از 14 تا 16 تیر) برگزار می کند.

 

این مراسم عزاداری با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت در ساعت 18:30 در حسینیه روسل اعطم زوریخ برگزار می شود. در این مراسم سید «عباس موسوی» درباره مناقب و شخصیت این امام همام سخنرانی می کند و «ابوهاشم احمد الحاج مجید» نیز در رثای شهادت ایشان به مرثیه سرایی می پردازد.

 

در همین حال، موسسه امام علی(علیه السلام) در لندن نیز مراسم عزاداری را به مناسبت شهادت امام صادق(علیه السلام) با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت برگزار خواهد کرد. این مراسم ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه دقیقه روز دوشنبه (18 تیر) در مقر این موسسه برگزار می شود. در این مراسم «فوزی ال سیف» درباره مناقب و سیره زندگی این شخصیت و درباره مشکلات و مصاعب آن دوره زمانی سخنرانی خواهد کرد.

 

همچنین به مناسبت سالروز شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت، امام صادق (ع)، کمیته جشن ها ومناسبت های دینی موسسه فرهنگی الکوثر با مشارکت کمیته بانوان این موسسه مراسم عزاداری را در مقر این موسسه در لاهه هلند برگزار می کند. این مراسم ساعت 19 روز شنبه 16 تیر با حضور دوستداران وهواداران اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) برگزار خواهد شد. در این مراسم «شیخ ابی عمار الکعبی» به تبین شخصیت و سیره و زندگی امام صادق(ع) می پردازد و حاج « محمد السماوی» با قرائت قصائدی در سوگ این امام همام به ذکر مصیبت و مرثیه خوانی می پردازد.

پایان پیام/44

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین