کد خبر: 187452747
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » شرکت ال جی: در ایران می مانیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیر فروش بخش لوازم خانگی ال جی گفت: پس از خروج آمریکا از برجام ما دچار مشکلاتی در تجارت با ایران شده ایم؛ اما کسب و کاری که در بازار ایران داریم اهمیت بالایی برای ما دارد. به همین دلیل با کمک شریک تجاری مان در ایران می توانیم مشکلات را تحمل کنیم. از دو سال پیش تولیداتی که در بازار ایران شروع کردیم و از این طریق می توانیم مشکلات را برطرف کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرآنلاین، در روز‌هایی که هنوز تکلیف تحریم‌های یکجانبه امریکا علیه ایران به دلیل خروج ترامپ از برجام مشخص نیست، یکی از شرکای کره‌ای قدیمی ایران اعلام کرد با استفاده از تمهیداتی، در ایران می‌ماند.

آقای تی جی لی، مدیر فروش لوازم‌خانگی ال جی در خاورمیانه در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌های ایرانی که در برج‌های دوقلوی این شرکت در سئول برگزار شد، این خبر را در پاسخ به خبرآنلاین اعلام کرد.


مدیر فروش لوازم خانگی ال‌جی در خاورمیانه در پاسخ این سوال خبرآنلاین که «شرکت ال جی با توجه به مراودات مالی که با آمریکا دارد، چه رویکردی را برای ادامه فعالیت در بازار ایران پس از خروج آمریکا از برجام برگزیده است؟» گفت: ما در تجارت با ایران دچار مشکلاتی شده ایم؛ اما کسب و کاری که در بازار ایران داریم اهمیت بالایی برای ما دارد. اما نکته خیلی مهم این است که شرکت گلدیران همکاران خوبی برای ال‌جی هستند و در بازار ایران پیشتاز محسوب می‌شوند و با کمک آن‌ها می‌توانیم مشکلات را تحمل کنیم.»

او همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرآنلاین درباره راه‌کار‌های ال‌جی برای مواجهه با محدودیت‌های وارداتی جدیدی که دولت ایران برای برخی لوازم خانگی جهت جلوگیری از خروج ارز در هفته‌های گذشته اعمال کرده است، گفت: «از دو سال پیش تولیداتی که در بازار ایران شروع کردیم و از این طریق می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم.»

تی جی لی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران درباره شیوه تولید در ایران با توجه به تحریم‌ها و نواسان قیمت ارز گفت: «در حال حاضر یخچال، تلویزیون و لباسشویی را به صورت CKD در ایران تولید می‌کنیم. دولت ایران اهمیت زیادی به همکاری CKD می‌دهد. تلاش می‌کنیم در آینده این موضوع را تقویت کنیم. علاوه بر این به دلیل مشکلات نرخ ارز تلاش می‌کنیم شرکت‌های همکار قطعه ساز را پیدا کنیم تا قطعات خط تولید ایران در داخل تولید شود.»

مدیر فروش لوازم خانگی ال جی در خاورمیانه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره احتمال تغییر خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات ال‌جی پس از تحریم‌های آمریکا گفت: «پس از خروج آمریکا از برجام، خدمات پس از فروش هم سخت می‌شود. اما با همکاری گلدیران می‌توانیم بخش بزرگی از مشکلات را در این زمینه برطرف کنیم. علاوه بر اینکه با این برنامه ها، تغییری در کیفیت برنامه‌های خدمات پس از فروش ایران اتفاق نمی‌افتد و تقویت هم می‌شود.»

او همچنین در پاسخ به سوال «در شرایط تحریم‌های جدید ایران را انتخاب می‌کنید یا امریکا» گفت: «پاسخ به این سوال سخت است؛ ما درحال بررسی هستیم که چطور می‌توانیم بازار ایران را حفظ کنیم.»

مدیر فروش لوازم خانگی ال جی در خاورمیانه همچنین درپاسخ به سوال دیگری گفت: در بازار ایران که مکان اول فروش را در لباس‌شویی و یخچال در اختیار داریم. اما مهمترین نکته این است که بتوانیم محصولات ال جی را به مشتریان تحویل بدهیم. بازار ایران، مهمترین بازار لوازم خانگی در خاورمیانه است. ضمن اینکه در کل، در بازار جهانی هم ایران اهمیت زیادی برای ال جی الکترونیکس دارد.

تی جی لی همچنین خبر داد ال‌جی قصد دارد محصولات هوشمندش را هم در بازار ایران عرضه کند. او در پاسخ به سوال دیگری درباره ظرفیت بازار ایران برای لوازم خانگی هوشمند گفت: بستگی دارد زیربنای کشور‌ها برای محصولات هوشمند چقدر توسعه داشته باشد و سپس ببینیم بازار چقدر کشش دارد. اما لوازم خانگی هوشمند، در مراحل اولیه توسعه و تولید هستند. با تمام این‌ها سیاست گذاری دولت، زیرساخت‌ها و اقبال مشتریان در عرضه این محصولات موثر هستند.

مدیر فروش لوازم خانگی ال جی در خاورمیانه درباره شرایط تجاری جدید که موجب شده شرکت‌های چینی، به عنوان جایگزین بسیاری از شرکت‌های خارجی دیگر در بازار ایران معرفی شوند، گفت: وضعیت جدیدی بوجود آمده و برای عرضه محصولات ال‌جی در ایران دچار مشکلاتی هستیم. اما تلاش می‌کنیم تا محصولات متنوع تری را معرفی کنیم. شرکت‌های چینی که به تازگی زیاد وارد شده. برای ما مشکلی محسوب نمی‌شوند، چون ما تلاش می‌کنیم محصولاتی با بالاترین تکنولوژی را عرضه کنیم.

در ادامه نشست خبری، خبرنگار خبرآنلاین پرسید: «با توجه به افت ارزش ریال در ایران، هزینه نیروی انسانی برای تولید محصولات مختلف به شدت رقابتی‌تر از دیگر کشور‌ها شده است، برخی شرایط فعلی ایران را به چین در دو-سه دهه گذشته مشابه می‌کنند که هزینه تولید پایینی نسبت به بسیاری از کشور‌ها داشت و هنوز هم دارد.. با توجه به این مزیت، ال جی کارخانه‌ها و ظرفیت تولیدش را در ایران توسعه نمی‌دهد؟»

مدیر فروش لوازم‌خانگی ال‌جی در خاورمیانه گفت: الان در ایران شاهد مشکلات مالی و نوسان نرخ ارز هستیم؛ اما افزایش تولید و صادر کردن از کارخانه‌های ایران به سیاست‌های دولت ایران و کره‌جنوبی بستگی دارد. ما سیاست‌های دولت‌ها را دراین باره دنبال می‌کنیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین