کد خبر: 187453441
تاریخ انتشار: شنبه 16 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » ایده ها و تجارب «مساجد کارآفرین» ترویج شوند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران:

خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مساجد تنها پایگاه مردمی به شمار می آیند که ظرفیت اقدامات و حرکات بزرگ را دارند، گفت: تجارب و ایده های مساجد در بحث کارآفرینی باید به دیگر مساجد منتقل شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

حجتالاسلام جواد صادقزاده در گفتوگو با خبرنگار مسجد و کانونهای مساجد خبرگزاری شبستان بر لزوم فرهنگسازی در موضوع استفاده از کالای ایرانی و تولیدات ملی از طریق مساجد تاکید کرد و گفت: بحث کارآفرینی مساجد میتواند با استفاده ازکالاهای داخلی از  خود مساجد آغاز شود.

 

وی با اشاره به ظرفیت بیبدیل مساجد در بحث کارآفرینی، اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر برخی از مساجد در بحث ایجاد اشتغال برای بانوان و حمایت از بانوان کارآفرین اقدامات قابل توجهی انجام میدهند که این اقدام باید به دیگر مساجد هم گسترش یابد.

 

رئیس مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران، خاطر نشان کرد: مساجد تنها پایگاه مردمی محسوب میشوند که ظرفیت پذیریش و انجام اقدامات و حرکات بزرگ را دارند، اما این تجارب  و ایدهها باید در جامعه الگوبرداری شوند و به دیگر مساجد انتقال یابند.

 

صادقزاده  بیان کرد: ائمه جماعات و فعالان مساجد میتوانند با  فرهنگسازی استفاده از کالای داخلی به استقلال اقتصادی مساجد  کمک قابل توجهی کنند، اگر مساجد در بحث تولید پیشتاز باشند و اهالی آن‌ها نیز ابتدا از خودشان مصرف کالای داخلی را آغاز کنند، میتوانند در راستای مصرف کالای داخلی نقش موثری داشته باشند.

 

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری، اظهار کرد: می‌توان از ظرفیت پایگاه‌های بسیج و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که درجوار مساجد فعالیت دارند، در تحقق و حمایت از بحث کارآفرینی تلاش کرد.

 

 

 

پایان پیام/40

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین