کد خبر: 187453729
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » مناسب سازی اماکن دغدغه بهزیستی لنگرود/ همه در جهت بهتر زیستن تلاش کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس اداره بهزیستی لنگرود با تاکید بر اینکه فضاهای عمومی باید در دسترس همگان باشد، اذعان کرد: مناسب سازی درست از دغدغه های بهزیستی است که باید فضاهای عمومی برای همگان در دسترس باشد و همه در جهت بهتر زیستن تلاش کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، پیمان محمدی پور، رئیس اداره بهزیستی لنگرود امروز (۲۶ تیر) در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر اینکه رسانه ها در آگاهی بخشی به مردم بسیار موثرند، گفت: اورژانس اجتماعی در لنگرود با هشت نیروی متخصص و کارشناس از اردیبهشت سال گذشته به صورت رسمی آغاز  به کار کرد که خدمات  اورژانس اجتماعی رایگان و در کمال رازداری انجام می شود که باید اصحاب رسانه در معرفی این مراکز  بیشتر تلاش کنند.


وی با بیان اینکه شعار هفته بهزیستی امسال «صیانت و بالندگی اجتماعی با توسعه بهتر زیستن»" است، افزود: همه اقشار مردم باید از جامعه ای بالنده، پویا و مصون از آسیب بهره مند باشند و در برنامه ششم توسعه نیز متولی امر سلامت اجتماعی بهزیستی است.

محمدی پور با اشاره به اینکه اساس توسعه پایدار در هر جامعه ای افراد آن جامعه هستند، خاطرنشان کرد: دولت و حاکمیت در تربیت نسل آینده نقش دارند و در حوزه کودکان نیز بهزیستی نقش زیادی را ایفا می کند که مرکز رفاه کودک و خانواده از جمله مراکزی است که در ارتقای سطح آگاهی های والدین موثر است و به کودک کمک می کند که در ساعاتی که والدین حضور  ندارند، فضای امن و موثری را داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی لنگرود با بیان اینکه اولین مرکز رفاه کودک و خانواده در هفته بهزیستی افتتاح شد، تصریح کرد: ما به دنبال افزایش این مراکز در شهرستان هستیم و این طرح به صورت پایلوت در سه استان و در گیلان هم در شهرهای رشت، لاهیجان و لنگرود اجرایی می شود.

محمدی پور ادامه داد: افتتاح  کلینیک روانشناسی و مشاوره  و پایگاه سلامت اجتماعی و جمعیت همیار سلامت روان از دیگر برنامه های هفته بهزیستی است.

 

رئیس اداره بهزیستی لنگرود با تاکید بر اینکه فضاهای عمومی باید در دسترس همگان باشد، خاطرنشان کرد: مناسب سازی درست از دغدغه‌های بهزیستی است که باید فضاهای عمومی برای همگان در دسترس باشد و همه در جهت بهتر زیستن تلاش کنیم.

محمدی پور در پایان گفت: ۱۰ درصد افراد جامعه با معلولیت های مختلف مواجه هستند که  متاسفانه فضاهای عمومی  شهرستان لنگرود هم مناسب سازی شهری  نشدند که شهرداری ها باید در این زمینه بیشتر ورود کنند و مناسب سازی محیط اداری و شهری نیاز تمام افراد جامعه است و اداره بهزیستی لنگرود با ورود در این زمینه، درب ورودی، آسانسور و سرویس های بهداشتی اداره را مناسب سازی کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین