کد خبر: 187453749
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » دنیا پرستی نتیجه دوری از قرآن است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: هر کس با قرآن مانوس شود و قرآن در جانش نفوذ کند صاحب شرح صدر می شود، از تنگ نظری و دنیاپرستی نجات می یابد و از ظلمت گرایی رهایی می یابد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی امروز (26 تیر) در همایش حافظان قرآن کریم و آیین تجلیل از برگزیدگان شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در شبستان امیرالمومنین مسجدالنبی (ص) قزوین برگزار شد، بیان کرد: در این محافل که محبت اهل بيت و انس قرآن در آن موج می زند، باید شاکر خداوند متعال بود که اهل اين محافل هستیم.

 

وی ادامه داد: بر اساس آیه 19 سوره رعد مردم 2 دسته هستند یا حقانیت قرآن را فهمیدند که اگر فهمیده باشند، اوالالباب هستند و یا نفهمیده اند که در حقیقت نابینا هستند که این نابینایی هم درمان دارد و راه این درمان هم قرآن است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: یکی از اسامی قرآن نور است و در آیه 35 سوره نور آمده است خدا هر کس را بخواهد با این نور هدایت می کند یعنی در هر کسی لیاقت، پاکی و انگیزه ببیند با این نور او را هدایت می کند و در آیه 40 سوره نور هم آمده است هر کسی را خدا نورانی نکند و برای او نور قرار ندهد تاریک تاریک است و این یعنی هرچه نور است متعلق به خداست و قرآن و اهل بیت نور هستند.

 

وی اعلام کرد: در حدیثی از حضرت علی (ع) آمده است بهترین و برترین ذکر قرآن است و هر کس با قرآن مأنوس شود و قرآن در جانش نفوذ کند صاحب شرح صدر می شود، از تنگ نظری و دنیاپرستی نجات می یابد و از ظلمت گرایی رهایی می يابد.

 

آیت الله عابدینی اعلام کرد: هر که قرآنی شود لذت شرح صدر را کشیده و این موهبت نصیب وی می شود و حضرت علی (ع) فرموده اند بهار دل ها در قرآن است این یعنی دل ها می تواند منجمد، سرد، خموش و مرده و یا زنده، بانشاط و گلستان باشد بنابراین برای اینکه دل هایمان گستاني شود باید نهال های قرآنی یعنی آیات قرآن را در دل بکارید و اینگونه وجود ما را قرآن می گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: انسان قرآنی و کسی که در راه قرآن خالصانه، قلبی و با انگیزه معنوی می کوشد خود بهشت متحرک است که در قیامت به بهشت خدایی می رسد.

 

در ادامه مدیر کل اوقاف و امور خیريه استان قزوین اظهار کرد: امسال اولین سال فعالیت مشترک اداره کل اوقاف و اداره کل فرهنگ و ارشاد است و به طور حتم برکات آن، هم افزایی و درصد رشد حافظان قرآن در این طرح نورانی است.

 

حجت الاسلام مصطفی مجیدی یادآور شد: پیامبر فرمود بر شما باد توجه به قرآن و پیروی از آن زیرا شفای سودمند و داروی پربرکت و نگهبان کسی است که به آن چنگ می زند و نجاب بخش کسی است که از آن پیروی می کند؛ انشالله این محافل قرآنی موجب پیروی هرچه بیشتر از قرآن کریم باشد.

 

گفتنی است در پایان این مراسم از نفرات برتر قرآنی تجلیل به عمل آمد.

 

پایان پیام/293

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین