کد خبر: 187453752
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » ساماندهی ۱۲ هزار ناظر در دفاتر نظارت شواری نگهبان استان لرستان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مسئول دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات لرستان:

مسئول دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات لرستان، با بیان اینکه شورای نگهبان در سرنوشت نظام اسلامی نقش مهمی دارد، گفت: در دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان لرستان ۱۲ هزار ناظر ساماندهی شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، تیمور سپهوند، مسئول دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات استان لرستان، امروز(26 تیر) در جمع خبرنگاران با گرامیداشت دهه کرامت و سالروز تاسیس شواری نگهبان در 26 تیر سال 1359، گفت: شورای نگهبان نقش مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی دارد و از ارکان مهم نظام اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه شورای نگهبان در سرنوشت نظام اسلامی نقش مهمی دارد، افزود: 11اصل قانون اساسی به صراحت به وظایف شورای نگهبان اشاره کرده است.

 

سپهوند اظهار داشت: در 9 اصل به صورت مستقیم و در دو اصل دیگر به صورت غیر مستقیم به وظایف شورای نگهبان اشاره شده است.

 

مسئول دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات استان لرستان، افزود: اولین وظیفه مهم شورای نگهبان که در قانون اساسی به آن اشاره شده است تفسیر قانون اساسی است.

 

شورای نگهبان مرجع اصلی تفسیر قانون است

 

سپهوند، با بیان اینکه شورای نگهبان مرجع اصلی تفسیر قانون است، افزود: هیچ ارگان دیگری در این راستا مسئولیت ندارد.

 

وی ادامه داد: تطبیق قوانین با شرع مقدس دیگر وظیفه مهم شورای نگهبان است و طبق این وظیفه قوانین تدوین شده درمجلس شورای اسلامی توسط فقه های شواری نگهبان با شرع مقدس و دین اسلام تطبیق داده می شود.

 

مسئول دفتر نظارت و بازرسی برانتخابات استان لرستان، ابراز کرد: از افتخارات شورای نگهبان این است که در طول 40 سال عمر با برکت انقلاب اسلامی تاکنون شورای نگهبان اجازه نداده است که هیچ قانونی برخلاف شرع اسلام تصویب شود.

 

وجاهت مجلس شورای اسلامی از شورای نگهبان است

 

سپهوند، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی وجاهت قانونی خود را ازشورای نگهبان دارد.

 

وی با بیان اینکه دیگر وظیفه مهم شورای نگهبان نظارت بر انتخابات است، افزود: به برکت انقلاب اسلامی دموکراسی کامل بر کشوراسلامی ما حاکم است و همه جوانب کشور براساس انتخابات تعیین می شود.

 

سپهوند، افزود: دفاتر نظارت بر انتخابات در همه استان ها، شهرها و بخش ها راه اندازی شده اند که تحت عنوان دفاتر نظارت شورای نگهبان بر انتخابات نظارت می کنند.

 

وی اظهار کرد: دفاتر نظارت در ادوار گذشته به رغم تنگ ناها، محدودیت های و امکاناتی به نحو احسن کار نظارت خود را انجام داده اند.

 

سپهوند، بیان کرد: هم اکنون بالغ بر 12 هزار ناظر خواهر و برادر در شعب نظارت استان لرستان ساماندهی شده اند.

پایان پیام/85

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین