کد خبر: 187453901
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » ایرنا » شاخص بورس به کانال 107 هزار واحدی عقب نشینی کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
فرماندار:

تهران- ایرنا- شاخص بورس امروز (سه شنبه) با 329 پله کاهش نسبت به روز گذشته ( دوشنبه ) به جایگاه 107 هزار و 780 واحدی عقب نشینی کرد، روز دوشنبه شاخص بورس 37 پله افزایش داشت و در جایگاه 108 هزار و 109 واحدی قرار گرفته بود.

به گزارش چی 24 به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، براساس معاملات امروز یک میلیارد و 594 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش سه هزار و 854 میلیارد ریال در 85 هزار و 886 نوبت دادوستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 98 واحد افت کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، سه واحد بالا رفت.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز 2 واحد رشد کرد؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، شاخص آزاد شناور نیز 529 واحد افت کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) 399 واحد تنزل یافت و شاخص بازار دوم بورس نیز 87 واحد افزایش یافت.

**
گروه شیمیایی در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه 77 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 203 میلیارد ریال دادوستد شد.
گروه خودرو به ارزش 422 میلیارد ریال و فلزات اساسی به ارزش 389 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
همچنین در رده چهارم معاملات امروز، گروه فراورده های نفتی با دادوستدی به ارزش 170 میلیارد ریال قرار گرفت و گروه کانی های فلزی نیز با معاملاتی به ارزش 147 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.
برپایه معاملات امروز، نماد پارس (پتروشیمی پارس) بیشترین تاثیر مثبت و فارس (هلدینگ خلیج فارس)، فملی (ملی صنایع مس)، مبین (پتروشیمی مبین)، فولاد (فولاد مبارکه) و کگل (صنعتی و معدنی گل گهر) بالاترین تاثیر منفی را بر شاخص داشت.

** عقبگرد 5 واحدی فرابورس
شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز بیشتر از پنج واحد افت کرد و در جایگاه یک هزار و 209 واحدی قرار گرفت.
علاوه براین در بازار فرابورس، بیش از 201 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از 2 هزار و 740 میلیارد ریال دادوستد شد.
براساس معاملات امروز، نمادهای میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه)، زاگرس (پتروشیمی زاگرس) و مارون (پتروشیمی مارون) بیشترین سهم را در افت شاخص فرابورس داشتند.
اقتصام**2022 ** 1559

انتهای پیام /*

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین