کد خبر: 187453902
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » ایرنا » 31 مافیایی در رم دستگیر شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
فرماندار:

رم - ایرنا - عملیات گسترده پلیس نظامی (کارابینیری) ایتالیا علیه گروه مافیایی «کازامونیکا» که به وحشت آفرینی شهرت دارد به دستگیری 31 نفر در شهر رم منجر شد.

به گزارش چی 24 به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا، در این عملیات که از صبح امروز (سه شنبه) به دستور دادستان رم با 250 مامور آغاز شد و همچنان ادامه دارد، 6 نفر دیگر نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.
براساس اطلاعات انتشار یافته از عملیات پلیس ایتالیا، دستگیرشدگان مسوول مشارکت در ایجاد یک شبکه قاچاق مواد مخدر، اخاذی و رباخواری با روش های مافیایی هستند. به عقیده بازرسان، جوزپه کازامونیکا که اخیرا پس از 10 سال حبس آزاد شده، ریاست این گروه جنایی را بر عهده دارد و بین دستگیر شدگان نیز دومنیکو اسپادا قهرمان سابق بوکس ایتالیا حضور دارد.
قربانیان این گروه مافیایی که مجبور به پرداخت باج و پول می شدند، از ترس جان و مشکلات امنیتی ترجیح می دادند سکوت کرده، خواسته های مافیا را تامین کنند و هر گونه ارتباط را هم در این زمینه انکار می کردند.
مافیا انجمن مخفی خلافکاران در جنوب ایتالیا بود که اواسط قرن 19 میلادی به دلیل بی اعتمادی جامعه به حکومت و وابستگی مردم به افراد قدرتمند محلی در سیسیل شکل گرفت.
جرائم سازمان یافته چهار گروه مافیایی «کوزا نوسترا» در سیسیل، «کامورا» در ناپل، «اندرانگتا» در منطقه کالابریا و «ساکرا کورونا یونیتا» در استان پولیا شکل می گیرد.
بازرگانان و کسبه، مغازه ها تا رستوران ها، بازارهای روز و از دست فروش ها تا هتل ها، همواره متحمل باجگیری های مافیا هستند. فعالیت های تجاری در ایتالیا روزانه شاهد یک هزار و 300 مورد جرم گروه های جنایی مافیا است.
در ایتالیا حدود یک میلیون تاجر و کسبه قربانی جرایم و باجگیری های مافیایی هستند. این گروهها در بخش های مهم بازار از جمله کشتارگاه ها، بازارهای ماهی فروشی، رستوران ها و نانوایی های غیرقانونی، بخش گردشگری، اماکن شبانه و آئین های تشییع جنازه نفوذ دارند و از این راه میلیاردها یورو درآمد کسب می کنند.
به عقیده اتحادیه کسبه ایتالیا، گروههای جنایی مافیا سالانه 60 میلیارد یورو از قاچاق مواد مخدر، 870 میلیون یورو از قاچاق انسان، پنج میلیارد و 800 میلیون یورو از قاچاق اسلحه، یک میلیارد و 200 میلیون یورو از قاچاق اجناس و یک میلیارد یورو هم از راه سرقت و کلاهبرداری درآمد دارند.
اروپام**461**1516

انتهای پیام /*

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین