کد خبر: 187453904
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » ایرنا » نشست خبری با پوتین جدی ترین اشتباه ترامپ بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در اعتراض به رییس جمهوری امریکا/

تهران- ایرنا- «نیوت گینگریچ» رئیس پیشین جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا و از هواداران قدیمی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا گفت: عملکرد ترامپ در کنفرانس خبری با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه ،«جدی ترین اشتباه ریاست جمهوری ترامپ» بود.

به گزارش چی 24 به نقل از ایرنا:

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای هیل ارگان کنگره آمریکا، اظهارات گینگریچ پس از آن مطرح شد که ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با پوتین در روز دوشنبه نتیجه گیری جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را به چالش کشید.
ترامپ روز دوشنبه بعد از نشست رو در رو با پوتین در هلسینکی پایتخت فنلاند، با حضور در این کنفرانس خبری گفت: آنها (جامعه اطلاعاتی آمریکا) می گویند فکر می کنند روسیه در این زمینه نقش داشته است. رئیس جمهور پوتین کنار من است اما گفت که کشورش نقشی نداشته است.
هیل نوشت: ترامپ بارها تحقیقات درباره احتمال تبانی بین اعضای ستاد انتخاباتی اش با روسیه را تکذیب کرده است. اما اظهارات روز دوشنبه او به شکل قابل توجهی در مغایرت با اقدامات دولت او بود که هفته گذشته 12 مقام روس را به اتهام هک کردن سِرورهای دمکرات ها در انتخابات سال 2016 متهم کرد.
اظهارات ترامپ، انتقادها از سوی هر دو حزب اصلی آمریکا را برانگیخته است. «دن کوتس» رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا نیز با صدور بیانیه ای از نتیجه گیری جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 این کشور حمایت کرده است.
کوتس گفت: ما در ارزیابی های خود به صراحت گفته ایم که روسیه در انتخابات سال 2016 دخالت کرده و تلاش های گسترده ای را برای تضعیف دمکراسی انجام می دهد. ما به ارائه اطلاعات واقعی و شفاف در حمایت از امنیت ملی ادامه می دهیم.
پس از نشست ترامپ- پوتین، رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا کنفرانس مطبوعاتی سران دو کشور را غم انگیزترین نمایشنامه رئیس جمهوری آمریکا تاکنون دانست و گفت: خسارات وارده ناشی از خودخواهی، معامله نادرست و همراهی با یک خودکامه دشوار است.
اروپام**9158**1485

انتهای پیام /*

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین