کد خبر: 187455222
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » پیشنهاد نجومی تیم اروپایی به ملی پوش ایران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیر برنامه دو بازیکن ایران ضمن تشریح آخرین وضعیت نقل و انتقالات اروپایی آنها، گفت: امروز و فردا اتفاقی پیرامون علیرضا جهانبخش نمی افتد اما تا دو هفته آینده تکلیف مشخص می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598، امیر هاشمی مقدم که مدیر برنامه مرتضی پورعلی گنجی و علیرضا جهانبخش دو بازیکن تیم ملی ایران است، روند مذاکره با باشگاه های اروپایی و نقل و انتقال آنها را تشریح و تاکید کرد که پیشنهاد ترابوزان اسپور ترکیه به مرتضی پورعلی گنجی نجومی است. وی همچنین گفت که حضور  پورعلی گنجی در لیگ ترکیه منتفی نیست؛ به شرطی که تیم خواهان این بازیکن جزو سه تیم بالای جدول باشد.

مشروح گفتگوی امیر هاشمی مقدم با خبرنگار مهر در زیر می آید:

* خبرگزاری مهر - گفته می شود علیرضا جهانبخش امروز یا فردا با باشگاه لسترسیتی قرارداد امضا می کند. آیا این خبر را تایید می کنید؟

- امیر هاشمی مقدم: من هیچ چیز را تایید و تکذیب نمی کنم. این کار را هم به خاطر صلاح علیرضا و اینکه مشکلی در روند مذاکراتش پیش نیاید انجام می دهم ولی می توانم بگویم امروز و فردا اتفاقی نمی افتد. اگر اتفاقی رخ بدهد تا دو هفته آینده صورت می گیرد. شاید چند روز دیگر؛ شاید دو هفته دیگر.

* وضعیت مرتضی پورعلی گنجی چطور است؟ آیا او هم فصل آینده قطعا در اروپا بازی خواهد کرد؟

- صد درصد دنبال این کار هستیم. مرتضی تا الان چهار، پنج پیشنهاد خوب دارد ولی دلیلی ندارد با آن موافقت کند. او دارد منطقی فکر می کند.

* باشگاه ترابوزان اسپور ترکیه به شدت خواهان پورعلی گنجی است. چقدر احتمال دارد این بازیکن به ترابوزان برود؟

- پیشنهاد ترابوزان جای تعجب داشت. آنها علاقه شدیدی به جذب مرتضی دارند. از روزی که صحبت کردیم، یک رقم معمولی را به رقم نجومی رسانده اند ولی ذهنیت مرتضی چیز دیگری است. این بازیکن از لیگ قطر هم دو پیشنهاد دیگر داشت و حتی قرارداد ۲ میلیون نتو پیشنهاد شد ولی اینطور نیست که مرتضی یک میلیون نگیرد و به ترکیه برود.

* بیشتر توضیح می دهید؟

- مرتضی دوست دارد در اروپای مرکزی بازی کند. منظورم کشورهایی که لیگ های خوب و با کیفیتی بالا دارند. خوشحالم که خود مرتضی هم همینطور فکر می کند. سه چهار پیشنهاد بود که مرتضی می توانست آینده خودش را با آن تامین کند ولی ما هر روز با هم مشورت می کنیم. او می خواهد در سطح اروپا به میدان برود.

* با این حساب حضور این مدافع تیم ملی در لیگ ترکیه منتفی است؟

- بستگی دارد. یک پیشنهاد دیگر از ترکیه برای مرتضی آمد که اصلا به آن فکر نکردیم. اگر پیشنهادی از کشورهایی می آید که در کلاس و درجه یک فوتبال نیستند، حداقل باید از سه تیم بالای جدول آن کشور باشد؛ تیم هایی که شخصیت و فوتبال مهمی دارند. باید کنار بازیکن ما، نفراتی باشند که تاپ دنیا هستند و باشگاه برای برد و قهرمانی بازی کند. به نظرم اگر پیشنهادی هم از ترکیه هست باید یکی از تیم هایی باشد که بجنگد و حداقل در یورو لیگ باشد.

* انتقال یک بازیکن به لیگ های اروپایی چه دشواری هایی دارد؟

- باید شرایط تیم خوب باشد، مربی به بازیکن اعتقاد داشته باشد، بازیکن باید در آن تیم بازی کند و حداقل جزو پلن‌های یک یا دو سرمربی باشد. ترانسفر بازیکن ظاهرا ساده است ولی اگر به عمق آن توجه کنید، کار بسیار سختی است.

* شما یک انتقال بسیار خوب در لیگ هلند داشتید و علیرضا جهانبخش را به این کشور بردید. آیا امکان دارد پورعلی گنجی هم به لیگ هلند برود؟

- امکانش هست ولی بستگی به باشگاهش دارد. جام جهانی یک حُسن دارد که همه بازیکنان دیده می شوند ولی باید بدانیم باشگاه ها مشغول جام جهانی هستند و بازار نقل و انتقالات راکد است. پنجره نقل و انتقالات امسال با سال گذشته قابل مقایسه نیست ولی کم کم با اتمام جام جهانی راه می افتد. باشگاه ها می دانند که چه بازیکنی را می خواهند و چه بازیکنی را نمی خواهند. شاید یک بازیکن در این شرایط مصدوم شود و باشگاهش به دنبال جایگزین برود. امیدوارم که تمام بازیکنان سالم از جام جهانی برگردند ولی امکان مصدومیت هست. باشگاه ها برای هزینه ای که انجام می دهند، جزئیات را در نظر می گیرند. الان لیگ کشورهای اروپایی برای نقل و انتقالات بیش از یک ماه فرصت دارند؛ البته فرصت لیگ انگلیس کمتر است. ان شاءالله که اتفاقات خوبی رخ بدهد.

* آیا انتقال مجید حسینی را هم شما پیگیری می کنید؟

- خیر ولی می دانستم که حسینی می خواهد به ترابوزان ترکیه برود. مسئولان این باشگاه به من گفته بودند که حسینی را می خواهیم و شاید این مسئله پورعلی گنجی را راضی کند که به ترابوزان برود. به نظرم ترابوزان برای حسینی ایده آل است چون او بازیکن جوانی است و تازه ۲۲ سال سن دارد. ترابوزان باشگاه بدی نیست. آنها هفت بار قهرمان سوپرجام و هشت بار قهرمان حذفی ترکیه ای شده اند. وضعیت این باشگاه از سه سال پیش به اینطرف افت کرد ولی رئیس جدید ترابوزان آمده تا تیم را به قدرت سابق خود برگرداند. ضمن اینکه ترابوزان جزو یکی از قشنگ ترین مناطق ترکیه هم هست.

* آیا بازیکن دیگری به جز جهانبخش و پورعلی گنجی در تیم ملی ایران هستند که شما مدیر برنامه هایشان باشید؟

- خیر ولی هرچه در توانم باشد برای بازیکنان ایران می گذارم؛ چه مدیر برنامه آنها باشم و چه نباشم. البته نفرات دیگری هم با من تماس گرفته اند ولی به خاطر احترام به مدیر برنامه هایشان نمی توانم اسمشان را بگویم. به هر حال من خودم را در اختیار بچه های ایران گذاشته ام و کمکی از دستم بر بیاید انجام می دهم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین