کد خبر: 187457090
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » سایت های خبری » وارث » برای من گریه نکنید، برای خودتان گریه کنید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حکمت معنوی وصایای شهدا|

شهید علیرضا محمدی در وصیت نامه اش می نویسد:«از شما می خواهم که برای من گریه و زاری نکنید،برای من گریه نکنید برای خودتان گریه کنید، چون ما هم داماد می شویم و هم سعادتمند.»

به گزارش چی 24 به نقل از وارث:
برای من گریه نکنید، برای خودتان گریه کنیدوارث:روزگاری رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) در مورد وصیت نامه شهدا می‌فرمود: «این وصیت‌نامه‌‏هایى که این عزیزان می‌نویسند مطالعه کنید. 50 سال عبادت کردید، و خدا قبول کند، یک روز هم یکى از این وصیت‌نامه‏ ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید.» چند سال پیش بود که رهبر معظم انقلاب هم در یکی از دیدارهای رسمی‌شان به خواندن وصایای شهدا توصیه داشتند.

ایشان در این زمینه فرمودند: «این وصیت‌نامه‌هایی که امام می‌فرمودند بخوانید، من به این توصیه‌ ایشان خیلی عمل کرده‌ام. هرچه از وصیت‌نامه‌های همین بچه‌ها به دستم رسیده - یک فتوکپی، یک جزوه - غالباً من اینها را خوانده‌ام؛ چیزهای عجیبی است. ماها واقعاً از این وصیت‌نامه‌ها درس می‌گیریم. این‌جا معلوم می‌شود که درس و علم و علم الهی، بیش از آنچه که به ظواهر و قالب‌های رسمی وابسته باشد، به «حکمت معنوی» - که ناشی از  نورانیت الهی است - وابسته است. آن جوان خطش هم بزور خوانده می‌شود، اما هر کلمه‌اش برای من و امثال من، یک درس راهگشاست و من خودم خیلی استفاده کرده‌ام...وقتی معنویت هست، دلها مجذوب آن می‌شود. وقتی دل‌ها مجذوب شد، نیروها به دنبال دل‌ها و اراده‌ها حرکت می‌کند. وقتی این‌طور شد، بزرگ‌ترین قدرت‌ها نمی‌توانند یک ملت را شکست بدهند. برادران! این واقعیت در ایران اتفاق افتاد؛ بزرگ‌ترین قدرت‌های دنیا نتوانستند ایران را شکست بدهند.» اعجازهای نهفته در کلام این مردان خدا گنجینه‌ای از حکمت آن‌هاست که میدان جهاد در راه خدا به آن دست یافتند. مرور خطوط این وصایا ضروری است.

شهید علیرضا محمدی از شهدای دوران دفاع مقدس است که در ادامه وصیت‌نامه این شهید والامقام را می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامرمنکم ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون الذین آمنو و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون»سوره توبه – آیه 20

آنان که ایمان آوردند و از وطن هجرت کردند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند، نزد خدا مقامی بلند دارند و الخصوص رستگاران و سعادتمندان عالمند.

با سلام و درود به پیشگاه امام زمان و نائب برحقش امام خمینی که با راهنمایی‌های ایشان و با صبر و استقامت که ملت ایران را رهنمود شد، مشت محکمی به دهان یاوه­گویان شرق و غرب و از ناب آنها و حزب بعث عراق زدند.

این رزمندگان دلیر با نثار خون خود به پیروزی چشمگیری نائل آمدند و ما هم می‌رویم که راه شهیدانمان را ادامه دهیم و نگذاریم خون آنها پایمال گردد.

سلام بر تو ای پدر و مادرم، خواهر و برادرانم، امیدوارم که بعد از رفتن من ناراحت نباشید چونکه رضای خدا در آن است. اسلام خون می خواهد حسین (ع) هم خون داد، علی (ع) هم خون داد، ما که قابل نیستیم.

از شما می‌خواهم که برای من گریه و زاری نکنید، بقول شهید جواد صاحب‌الزمانی، دلتان به حال ما نسوزد، دلتان به حال خودتان بسوزد. برای من گریه نکنید برای خودتان گریه کنید، چون ما هم داماد می‌شویم و هم سعادتمند.

راستی می‌دانید معنی شهید یعنی چه؟ یعنی شاهد. ما به همه چیز شاهد و مشهود هستیم. خوشحال باشید که پسرتان بدست دادگاه‌های اسلامی کشته نشد بلکه در راه اسلام خدمت کرده و شهادت را در آغوش گرفت. ای برادران به جبهه‌ها روی آورید و ایثار و شهادت را ببینید و با روی باز شهادت را در آغوش بگیرید به خدا شهید از همه افضل است. سلام ما را به امام امت این پیر جماران برسانید که جان ما فدای او باد.

نماز جمعه ها را بروید و این مکان را پرکنید چون هراس دشمنان از نماز جمعه شماست. خلاصه اسلام را به شما می‌سپاریم. مبادا شما از دست بدهیدش.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اسلام اگر ببیند خطر، جان را نثارش می‌کنم

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (ج) خمینی را نگه دار

 شهید علیرضا محمدی همیشه کلامی بر زبان داشت که ما در مقابل خون شهیدان شرمنده هستیم.

علیرضا محمدی»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین