کد خبر: 187457567
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 تير 1397
خانه » سایت های خبری » سلامت نیوز » وزیر بهداشت: رشته‌های پولساز مورد اقبال داوطلبان است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از سلامت نیوز:سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: انتخاب رشته رتبه‌های برتر در آزمون دستیاری نشان می‌دهد که اختلاف درآمد عامل اصلی رشته‌های پولساز است.

به گزار ش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سیدحسن هاشمی امروز در مراسم تقدیر از رتبه‌های برتر چهل و پنجمین آزمون دستیاری پزشکی افزود: اینکه در میان ۱۰ نفر اول رتبه‌های برتر آزمون دستیاری بیشترشان رشته رادیولوژی را انتخاب کردند نشان می‌دهد رشته‌های پولساز مورد اقبال داوطلبان است و از سوی دیگر نشان می‌دهد که ما در زمینه هدایت دانشجویان به سایر رشته‌ها چندان خوب عمل نکرده ایم.

وی گفت: اتفاقی که می‌افتد این است که اختلاف درآمد در انتخاب رشته‌ها تاثیر دارد و این اتفاق هم در زمان کنکور برای رشته‌های تجربی و هم در مقاطع بالاتر برای رشته‌های تخصصی رخ داده و افراد فکر می‌کنند زندگی راحت تری پیش رو خواهند داشت.

وزیر بهداشت یادآور شد: آزمون دستیاری یکی از سخت‌ترین آزمون‌های علمی کشور است و رقابت خیلی شدیدی شاید حتی بیشتر از کنکور در آن وجود دارد.

وی با توجه به حساسیت بالای آزمون دستیاری و تضمین امنیت آن خاطرنشان کرد: دوره دستیاری دوره‌ای بسیار سخت، اما شیرین است.

وی با اشاره به اینکه برخی رشته‌های تحصیلی تخصصی مقاطعی بالاتر از تخصص ندارند، گفت: برخی از رشته‌ها مانند رادیولوژی، فلوشیپ یا فوق تخصص ندارند و بسیاری از افرادی که این رشته را انتخاب می‌کنند، آخرین مقطع تحصیلی خود را می‌گذرانند.

هاشمی به برگزیدگان آزمون دستیاری توصیه کرد که در رشته خود بهترین متخصص شده و انسان مفیدی برای جامعه خود باشند.

وی با اشاره به خاطره‌ای از زمان انتخاب رشته تحصیلی خود گفت: من در زمان جنگ در آزمون دستیاری شرکت کردم و در آن زمان می‌توانستیم دو انتخاب داشته باشیم که ابتدا جراحی و بعد چشم را انتخاب کردم.

وی افزود: در دوران تحصیل اساتید به این نتیجه رسیدند که من در رشته چشم موفق‌تر هستم و در آن زمان سه نفر برای رشته چشم می‌خواستند که تنها یک نفر شرکت کننده بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین