کد خبر: 187457573
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 تير 1397
خانه » سایت های خبری » سلامت نیوز » افزایش دو برابری مراکز پرستاری در منزل
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون پرستاری وزیر بهداشت خبر داد

به گزارش چی 24 به نقل از سلامت نیوز:سلامت نیوز:معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر 750 مرکز پرستاری در منزل کشور فعال است، گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه این مراکز به 1800 مرکز افزایش می‌باید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مریم حضرتی در سفر به استان گیلان، ضمن بازدید شبانه از بیمارستان های رازی و 17 شهریور رشت در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهارداشت: خوشبختانه در بازدیدی که از دو بیمارستان رازی و17شهریور داشتم پرستاران این استان با انگیزه و با مدیریت و برنامه ریزی شده خوب و نگاه تیمی بسیار قوی در دانشگاه مشغول فعالیت هستند و در موارد بسیاری شاخص های دانشگاه به شاخص‌های who(چه کسی) نزدیک است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به مطالعه کوهورت ارتباط و تعامل خوب بر روند سالمندی موفق را تاثیر گذار دانست و گفت: جمعیت ایران به سمت سالمندی در حرکت است و تا 30 سال آینده کشور پیری خواهیم داشت و کشور سالمند و پیر مشکلات خاص خود را دارد و باید از امروز به فکر سلامت جامعه باشیم تا دوران سالمندی موفق و سالمی را داشته باشیم.

وی پوشش بیمه ای مراکز مشاوره و مراقبت در منزل را یکی از اقدامات مثبت و شایسته دانست و افزود: در حال حاضر بیش از ٧٥٠ مرکز هوم کر(مراقبت در منزل) در کشور وجود دارد که باید تا پایان برنامه ششم توسعه به ١٨٠٠مرکز در کشور برسد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین