کد خبر: 187459083
تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » ایرنا » متخلفان سوزاندن کاه در بیله سوار به مراجع قضایی معرفی شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در اعتراض به رییس جمهوری امریکا/

اردبیل - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست بیله سوار مغان از تشکیل 30 پرونده قضایی برای متخلفان سوزاندن کاه و کلش در این شهرستان مرزی خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا ، بهنام برزگر روز سه شنبه گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست با حضور بر سر مزارع کشت گندم و کلزای بیله سوار ضمن برخورد با زارعان متخلفی که پس از برداشت محصول، اقدام به آتش زدن غیرقانونی کاه و کلش بقایای محصول خود می کردند، اقدام به خاموش کردن مزارع آتش گرفته با همکاری آتش نشانی شهرستان کردند.
وی اظهار داشت: متخلفان در این حوزه برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی بیله سوار و جعفرآباد معرفی شده اند.
وی افزود: با توجه به اطلاع رسانی های قبلی به طرق مختلف از جمله صدا و سیما و سایر بخش های اطلاع رسانی عمومی در خصوص ممنوعیت و مضرات آتش زدن مزارع، متاسفانه زارعان منطقه پس از برداشت محصولات گندم و کلزا اقدام به آتش زدن باقیمانده این محصولات در مزارع می کنند.
وی گفت: این کار علاوه بر آلودگی محیط زیست، موجب از بین رفتن بافت و موجودات زنده و موثر موجود در خاک نیز می شود که این عامل اثرات جبران ناپذیری بر حاصلخیزی خاک می گذارد.
او گفت: با توجه به اهمیت موضوع، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار بر اساس قوانین و مقررات مدون از جمله قانون هوای پاک با زارعان متخلف برخورد می کند.
امسال آتش سوزی های متعددی در اراضی زراعی شهرستان های نیر ، پارس آباد ، بیله سوار و گرمی مغان بوقوع پیوسته و خسارات زیادی به کشاورزان وارد کرد.
هر سال معمولا زارعان استان اردبیل بعد از برداشت محصول ، کاه و کلش باقیمانده در مزارع خود را بر اساس باورهای غیرعلمی و به منظور تقویت خاک آتش می زنند و شعله های حریق گسترش یافته و خسارات زیادی برجای می گذارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین