کد خبر: 19049055
تاریخ انتشار: سه شنبه 22 دي 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » هدایت مدبرانه آیت الله خامنه ای کشتی انقلاب را به ساحل امن رسانده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی هدایت های داهیانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب را عامل امنیت، اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانستند و از همگان خواست با حفظ وحدت و همدلی در نگهداری این انقلاب بکوشند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له امروز در دیدار اقشار مختلف مردم، 19 دی را یک روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی برشمردند و از این روز به عنوان یوم الله یاد کردند . ایشان با بیان این که قبل از انقلاب اسلامی، مردم ما تحت سلطه استکبار و استعمار بودند، تصریح کردند: حضرت امام رضوان الله تعالی علیه با اخلاص و توکل با قیام خود توانستند مردم را بیدار و با همراهی و حمایت آنان انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.

مرجع عالیقدر با تشریح عوامل مؤثر در شکل گیری قیام 19 دی، یادآورشد: علما و روحانیان در قم تلاش می کردند سخنان و بیانات حضرت امام را به گوش مردم برسانند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با تاکید بر این که حضرت امام در طول حرکت قیام خود لحظه ای ساکت و بی تفاوت نبودند و در این راه متحمل مرارت ها و سختی های بسیاری شدند، گفتند: محبت حضرت امام(ره) در دل های همه مردم موج می زد و همین مساله نیز سبب همراهی آنان شد.

معظم له با اشاره به انتشار مقاله ای تحت عنوان استعمار سرخ و سیاه در روزنامه اطلاعات، اظهارداشتند: انتشار این مقاله در هفدهم دی ماه خشم علما و مراجع را به دنبال داشت، دروس علما و بازار قم تعطیل شد و مردم و روحانیان رهسپار بیوت مراجع و علما شدند. ایشان مردم متعهد قم را پیشگام در دفاع از ارزش های دینی و نهضت حضرت امام توصیف کردند و افزودند: در قیام 19 دی شماری از مردم قم بر اثر حمله ماموران رژیم به شهادت رسیدند و همین مساله نیز جرقه های پیروزی انقلاب را روشن کرد و سرانجام در بهمن 1357 انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و دست استکبار جهانی از این مملکت کوتاه شد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تاکید کردند: هر ساله باید سالروز قیام 19 دی بسیار پر رنگ و باشکوه گرامی داشته شود و ابعاد نهضت جهانی حضرت امام واکاوی و تبیین شود. استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که انقلاب اسلامی هدیه الهی است و همه باید در حفظ آن کوشا باشند، اظهار داشتند: بعد از ارتحال حضرت امام، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب به خوبی کشتی انقلاب اسلامی را در دریای متلاطم هدایت کردند و به ساحل امن و آرامش رسانده اند. مرجع عالیقدر جهان تشیع یادآورشدند: بعد از فتنه سال 88 بنده به استان های بسیاری مسافرت کرده ام و از نزدیک شاهد عشق و دلدادگی آنان به انقلاب اسلامی، ارزش های دینی و رهبر معظم انقلاب بوده ام.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که امروز حمایت از انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب وظیفه همگانی است، تصریح کردند : این انقلاب زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) است؛ همه باید با وحدت و همدلی در نگهداری این انقلاب که هیمنه پوشالی مستکبران را درهم شکسته بیش از پیش کوشا باشند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین