کد خبر: 19049057
تاریخ انتشار: سه شنبه 22 دي 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر: زمان زوال رژیم سعودی فرا رسیده است/ هجمه به شورای نگهبان اقدامی ناپسند است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند: پایه حکومت عربستان سعودی با این خونریزی تداوم پیدا کرده که بالاخره زائل خواهد شد.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له پيش از ظهر امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به جنايات حکام آل سعود، اظهار داشتند: امام علي(ع) در نامه 53 نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر فرمودند: «اياک و الدماء و سفکها بغير حلها فانه ليس شي ء ادني لنقمه و لا اعظم لتبعه و لا احري بزوال نعمه و انقطاع مده من سفک الدماء بغير حقها و الله سبحانه مبتدي ء بالحکم بين العباد فيما تسافکوا من الدماء يوم القيامه فلا تقوين سلطانک بسفک دم حرام فان ذلک مما يضعفه و يوهنه ، بل يزيله و ينقله و لا عذر لک عند الله و لا عندي في قتل العمد لان فيه قود البدن و ان ابتليت بخطا و افرط عليک سوطک او سيفک او يدک بالعقوبه/ زنهار که از ريخته شدن به ناحق خون بپرهيز. بدان که هيچ چيزي بيش از خون به ناحق ريخت شده موجب نزديک ساختن کيفر انتقام، بزرگ نمودن مجازات، سرعت بخشيدن به زوال نعمت و پايان بخشيدن به زمامداري نمي شود و خداوند سبحان در دادگاه قيامت، قبل از هر چيز در مورد خون هاي ريخته شده دادرسي خواهد کرد. زمامداري ات را با ريختن خون حرام تقويت مکن که نه تنها آن را سست و ضعيف مي کند؛ بلکه بنياد حکومت ات را کنده و آن را به ديگران منتقل مي نمايد و هيچ عذري براي قتل و استفاده از شمشير و تازيانه و دست براي کيفر ناروا، نزد خدا و نزد من پذيرفته نيست؛ زيرا که کيفر آن قصاص است.

ايشان افزودند: اولين رسيدگي خداوند متعال در روز قيامت، خون هاي ريخته شده است که در باب حدود، ديات و قصاص روايات زياده به آن اشاره کرده است.حکومت عربستان سعودي با اين خونريزي ها تداوم پيدا کرده که بالاخره زائل خواهد شد. مرجع عالیقدر تصريح کردند: اين حکومت با اين افعال به دنبال پشتيباني آمريکا، صهيونيست ها و هم پيمانان آنان است؛ اما بالاخره از بين خواهد رفت.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در بخش دیگری از سخنانشان ، به مسایل جاری کشور اشاره کردند و با بیان این که همه باید در تمامی مراحل انتخابات اعم از ثبت نام، بررسی صلاحیت ها، تبلیغات و اعلام نتایج تابع قانون باشند، خاطرنشان کردند : همه مسائل مرتبط با انتخابات در قانون به صورت شفاف آمده است، همان قانونی که نمایندگان مردم در خبرگان قانون اساسی تدوین کردند و شورای نگهبان مجری آن است.

معظم له با تاکید بر این که شورای نگهبان طبق قانون و موازین اسلامی عمل می کند و نوع نظارت آن نیز استصوابی است، گفتند: قوانین درباره خبرگان و مجلس کاملا مشخص است و همه باید طبق این قوانین عمل کنند. مرجع عالیقدر شیعیان جهان هجمه و حمله به شورای نگهبان را اقدامی ناپسند و زشت خواندند و ادامه دادند : حضرت امام(ره) درباره مخالفت با نظرات شورای نگهبان مواضع بسیار صریح و روشنی دارند؛ حضرت امام مقابل با شورای نگهبان را مفسد معرفی کردند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی همچنین با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب درباره حق الناس بودن رای مردم، افزودند: حق الناس هم مربوط به رای دهنده، هم مربوط به کاندیدا و هم شورای نگهبان و هم قانون باید باشد نه یک طرف خاص.

ایشان ایجاد اختلاف در جامعه را گناه خواند و با تاکید بر لزوم تقویت بیش از پیش وحدت در جامعه، ابراز داشتند: انتخابات باید مظهر و مایه وحدت باشد نه افتراق. اگر فردی در هر مرحله ای از انتخابات اعتراض و نقطه نظری داشته باشد باید از مجاری قانونی پیگیری کند و در عین حال تسلیم نتیجه قانونی باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین