کد خبر: 19049058
تاریخ انتشار: سه شنبه 22 دي 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » بیانات آیت الله العظمی نوری همدانی در بیست و سومین گردهمایی سراسری ائمه جمعه کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی امروز در بیست و سومین همایش سراسری ائمه جمعه در تالار آدینه تهران ائمه جمعه را افسران جنگ نرم دانستند و گفتند: ائمه جمعه نسبت به نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمن هوشیار باشند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له با اشار به اينکه قرارگاه نماز جمعه بسيار تأثيرگذار و با اهميت است، اظهارداشتند: چهره‌هايي که در راه انقلاب با استقامت گام برمي‌دارند، مي‌توانند در قرارگاه‌هاي نماز جمعه براي انقلاب بسيار تاثيرگذار باشند.

ايشان با تاکيد براينکه خطبه‌هاي شما بايد بسيار پرمحتوا، سنگين و پررنگ باشد لذا مطالعات و اطلاعات فراوان لازم است ادامه دادند: ائمه جمعه لازم است اول توجه به قرآن و آشنايي با مضامين آن، دوم نهج‌البلاغه، سوم صحيفه سجاديه و چهارم تاريخ ائمه، علما و بررسي تحليلي آنها را مورد توجه قرار دهند.

مرجع عالیقدر با تاکيد براينکه ائمه جمعه بايد از حوزه‌ها، تعليم و تربيت و تدريس دور نشوند، گفتند: امروز بيشتر ائمه جمعه، مدير حوزه‌ علميه شهرستان خود هستند که بسيار خوب است اما بايد اشتغال به تدريس هم داشته باشند و هميشه بايد مذاکره، مباحثه و درس را در نظر داشته و در کنار آن به حوزه تأليفات نيز اهميت بدهند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بيان اينکه علما و طلبه‌ها بايد در برخورد با مردم رفتاري متواضعانه و کريمانه داشته باشند، افزودند: مردم شما را پناهگاه خود مي‌دانند، بنابراين سعي در مشکلات مردم فضيلت بزرگي است. اين مردم زحمات خيلي زيادي کشيده‌اند. در 8 سال دفاع مقدس، جان خود را فدا کردند. هيچ وقت اين سخن امام خميني(ره) خطاب به طلاب و علما را فراموش نکنيد که فرمودند: خوشا آنها که ديوار فيضيه را پشت سر گذاشته و به جبهه‌ها شتافتند.

ايشان با تأکيد بر اينکه خدمت به مردم ايران افتخار بزرگي است، به ساده‌زيستي و زهد علماي بزرگ اشاره و تصريح کردند: اگر عالمي دم و دستگاه و تشريفات داشته باشد، به اسلام لطمه مي‌زند؛ اگر يک عالمي به فکر جمع کردن مال دنيا باشد، قادر نيست و نمي‌تواند به اسلام خدمت کند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با تأکيد برشناخت و تبيين نقشه‌هاي دشمن و راهکارهاي دفع آن توسط ائمه جمعه ابرازداشتند: شما تا ديروز افسران جنگ سخت بوديد و امروز بايد افسران جنگ نرم باشيد و مرزهاي نفوذ سياست و فرهنگ را شما طلبه‌ها بايد صيانت کنيد.امروز بيدار بودن، هوشيار بودن و سنگرها را حفظ کردن، بسيار مهم است. کل حوادث جهان با انقلاب اسلامي و ولايت مربوط است. معظم له با بيان اينکه قدرداني کردن از کشتي‌باني که کشتي متلاطم انقلاب را تا امروز نگه داشته است، از جمله وظايف ما محسوب مي‌شود گفتند: بايد از خدا بخواهيم وجود رهبر معظم انقلاب را براي ما حفظ کند و بر عمر ايشان بيفزايد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با تاکيد براينکه ما اين انقلاب را جزء برنامه‌هاي دين و جزء زمينه‌هاي ظهور امام زمان(عج) مي‌دانيم، خاطرنشان کردند: در کل دنيا حوادثي در جريان است که به ما، انقلاب و ولايت مربوط است. مردم هیچ جا حتی مردم زمان پیغمبر مانند مردم ما نیستند، مقاومت نشان داده و در کنار ولایت و شما بوده اند. فقهای بزرگ بر این تاکید کرده اند که در کنار ولایت فقیه باشیم و این یکی از مهمترین وظایف شما ائمه جمعه است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین