کد خبر: 19300101
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 دي 1394
خانه » سایت های خبری » حزب الله سایبر » حرکتی عمیق تر از حرکت فدائیان اسلام در تاریخ معاصر سراغ نداریم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
موسی حقانی:

به گزارش چی 24 به نقل از حزب الله سایبر:

حزب الله سایبر - سرویس اجتماعی

موسي فقيه حقانی، رئيس موسسه مطالعات تاريخ معاصر ايران در مراسم شصتمين سالگرد بزرگداشت شهدات نواب صفوی و يارانش با اشاره به سه هدف اصلی صيانت از اسلام مسلمين و سرزمينهای اسلامي، صيانت از تشيع و صيانت از ايران كه در تكاپوهای مرجعيت و روحانيت شيعه و تحركات علما ديده می شود، ‌تاكيد كرد: بر اين اساس در تاريخ معاصر ايران حركتي عميق تر از حركت فدائيان اسلام سراغ نداريم.

وی با انتقاد از برخي جريانهاي مغرض داخلي و خارجي كه تلاش دارند تا حركت فدائيان اسلام را يك حركت مسلحانه و در قالب گروهي كوچك جلوه دهند گفت: اين حركت فرهنگي بسيار موثر در تاريخ معاصر ايران بود. رئيس موسسه مطالعات تاريخ معاصر ايران با اشاره به مخالفت جدي فدائيان اسلام با رژيم صهيونيستی افزود:‌ شهيد نواب اولين حركتهاي ضد رژيم صهيونيستي را آغاز كرد و در شرايطي كه رژيم پهلوي با رژيم صهيونيستي همكاري گسترده داشت نواب و يارانش از ۵ هزار نفر براي حضور در سرزمين اشغالي و مبارزه با صهيونيستها ثبت نام كردند.

حقاني در ادامه به نقش نواب براي اتحاد مسلمانان  و مبارزه با جريانهاي وهابي گري و بهائيت كه در دوره رضاخان به شكلي جدي در كشور مطرح شد افزود: برخورد نواب با اين جريانها ابتدا فرهنگي بود. گواه اين مدعا هم گفتگوهای مفصلی است كه با كسروی داشت. اما وقتی با ادبيات الحادی و توسل به زور آنها مواجه شد مبارزه مسلحانه را در پيش گرفت.

مهرنیوز

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین