کد خبر: 19332313
تاریخ انتشار: سه شنبه 29 دي 1394
خانه » سایت های خبری » حزب الله سایبر » اولین درمانگاه اعتیاد اینترنتی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از حزب الله سایبر:

حزب‌الله سایبر – سرویس فضای مجازی
به گزارش حزب الله سایبر به نقل از كمیته اطلاع رسانی نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی این روزها با افراد زیادی روبه‌رو می‌شویم كه ساعت‌های متمادی چشم در صفحه كامپیوتر دوخته‌اند و حتی به بهانه مهمانی‌رفتن یا شركت در جلسه‌ای مهم هم حاضر نیستند لحظه‌ای از جادوی دیجیتال چشم بردارند. البته برای اثبات چنین معضل رو به گسترشی نباید راه دور رفت، چراكه تب به‌روزبودن و دسترسی دائم به اطلاعات و تصاویر باعث شده تا حتی خود ما هم به نوعی پیوستگی عمیق با اینترنت و دنیای مجازی داشته باشیم.اگر شما هم بیش از حد ایمیل خود راچك می‌كنید یا ساعت‌ها مشغول بازی با رایانه‌تان هستید باید به خود مشكوك شوید.

این مورد وقتی جدی‌تر می‌شود كه به جای آن‌كه با دوستان و خانواده‌تان صحبت كنید، آنها را از سر خود باز می‌كنید تا تمام وقتتان را صرف صحبت با دوستان اینترنتی كنید. اینها در واقع همه علائم یك بیماری شایع و جدید هستند كه در اصطلاح عمومی به اعتیاد به رایانه معروف است.

البته اعتیاد به رایانه می‌تواند به شكل‌های مختلفی بروز كند كه اعتیاد به بازی‌های كامپیوتری، وبگردی، هك كردن، به روز كردن وبلاگ‌ مراجعه به سایت‌های غیر اخلاقی از جمله این موارد است.

در همین راستا و برای راهنمایی خانواده ها، امسال برای اولین بار در نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی كلینیك و درمانگاه اعتیاد اینترنتی برپا خواهد شد.

 بنابراین گزارش در بخش «سواد فضای مجازی» نمایشگاه كه از بخش های جذاب و پركشش نمایشگاه است كلینیك و درمانگاه اعتیاد اینترنتی و بخشهای متنوعی در این زمینه برپا خواهد شد.

این كلینیك كه برای اولین مرتبه در ایران راه اندازی می شود سرویس های متنوعی به خانواده ها و افراد ارائه خواهد داد.

گفتنی است سومین نمایشگاه رسانه ای دیجیتال انقلاب اسلامی از روز پنجشنبه 22 بهمن آغاز شده و به‌مدت 6 روز تا تاریخ 27 بهمن ماه در محل سالن‌های نمایشگاهی بین‌المللی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو ادامه خواهد داشت.

كلیه فعالان حقیقی و حقوقی فضای مجازی برای ثبت‌نام و اعلام حضور در نمایشگاه امسال رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی می توانند به سایتhttp://irdmfestival.com  مراجعه كنند.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین