کد خبر: 19441633
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه » گردهمایی معاونین تبلیغ و آموزشهای کاربردی استانهای سراسر کشور برگزار شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
برگزاری گردهمایی معاونین تبلیغ استانها

دومین گردهمایی معاونین تبلیغ و آموزشهای کاربردی استانهای کشور در سال جاری، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه 27 و 28 دی ماه در معاونت تبلیغ حوزه های علمیه برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه:

به گزارش روابط عمومی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه، دومین گردهمایی معاونین تبلیغ و آموزشهای کاربردی استانها در سال جاری، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه 27 و 28 دی ماه در معاونت تبلیغ حوزه های علمیه برگزار شد.

این گردهمایی هر شش ماه یکبار برگزار می شود.همیش اخیر با هدف بررسی مشکلات و موانع معاونین در انجام مأموریت، توجیه برنامه ها و طرح های مصوّب ستاد معاونت تبلیغ، بررسی عملکرد معاونین در استان ها و ابلاغ دستورالعمل ها و طرح های جدید انجام شد.

در این مراسم ابتدا حجت الاسلام و المسلمین نبوی، معاون محترم تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه با بیان اهمیّت شرایط پیش آمده برای تبلیغ، آن را یک فرصت دانست، که باید غنیمت شمرده شود و از آن نهایت استفاده صورت گیرد.

ایشان بیان داشتند: در زمان شاه آرزو داشتیم ما را به آموزش و پرورش راه بدهند که حتی در یک کلاس برای بچه ها حرف بزنیم و کلاس برگزار کنیم. اگر هم اجازه می دادند یک وقت سوخته و بسیار اندک بود که البته ما برای آن هم بسیار خوشحال می شدیم.

در حوزه مطبوعات در تمام حوزه فقط یک نشریه مکتب اسلام وجود داشت. که آن یک مجله، چه مقدار می توانست نیاز جامعه را تأمین کند؟ ولی الآن به برکت نظام جمهوری اسلامی فرصت های زیادی در اختیار ماست.

ایشان با اشاره به بیان اهل بیت که فرمودند: "إضاعَةُ الفُرصَةِ غَصَّه" تصریح کردند: معلوم نیست همه غصه ها در دنیا باشد. بخش عمده این غصه ها در قیامت است. و به همین خاطر یکی از اسامی قیامت، یوم الحسرت است. روزی که حتی خوب ها هم غصه می خورند. آنان که استفاده مناسب از فرصت ها نکرده بودند به شدت حسرت خواهند خورد.

ایشان با اشاره به آیات آخر سوره عصر، خطاب به معاونین تبلیغ استانها فرمودند: شماها فرصتی فوق العاده برای دعوت به حق دارید. زمانی که برای سرکشی به مبلغان می روید، زمانی که آنها را به کاری توصیه می کنید، همه اینها مصداق دعوت به حق است و این فرصت ها امروز در اختیار ماست.

معاون تبلیغ حوزه های علمیه معاونین را به دقت در عمل و ارائه گزارش های دقیق و رعایت مسائل مالی توصیه کرده و نسبت به موضاعات زیر تأکید کردند:

·   اجراء طرح تمسک؛

·   احیاء مساجد غیر فعال یا نیمه فعال؛

·   اجراء طرح پیوندهای آسمانی؛

·   فعال کردن هسته های امر به معروف و نهی از منکر؛

·   اجراء طرح تربیتی مدارس امین؛

·   آموزش برای مبلغان امین جهت ارتباط گیری با دانش آموزان، اولیاء مدرسه و اولیاء دانش آموزان؛

·   ساماندهی گروه های تبلیغی؛

·   راه اندازی امور فرهنگی در مدارس علمیه استانها.


این گردهمایی تا ظهر روز دوشنبه 28/10/94 ادامه دارد و در فرصتهای مختلف، مدیران معاونت تبلیغ، در کمیسیونهایی به توجیه برنامه های خود می پردازند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین