کد خبر: 19455902
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » حجت الاسلام والمسلمین رئیسی: مراقبت نکردن از نفوذ دشمن منکر است/ فرمان رهبری ضعف ها، خلاها و ابهامات برجام را برطرف می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دادستان کل کشور گفت: مراقبت نکردن از نفوذ دشمن در همه عرصه ها یک منکر است و مسوولان باید مراقب نفوذهای دشمن در عرصه های مختلف باشند.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، با بیان این‌که زیارت عاشورا و ارتباط با عاشورا نباید فراموش شود، اظهار داشت: یک انسان دلداده باید همواره تولی و تبری را آویزه گوش خود قرار دهد.


وی با تأکید بر این‌که انسان دلداده به خدا نمی تواند ولایت غیر خدا را بپذیرد و برائت از دشمنان خدا نداشته باشد، گفت: اشک بر امام حسین(ع) اندوه و ماتم است و باید اشک ریخت و معنایش هم اندوه و هم تصمیم به مقاومت و ایستادگی و انتقام از دشمنان خدا است.


حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اهمیت مسأله امر به معروف و نهی منکر، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان ارکان فکری، اندیشه‌ای و عملی ما است.


دادستان کل کشور بیان کرد: امام حسین(ع) فرمودند من برای شما الگو هستم و امروز الگوی ما در زندگی سیدالشهدا است؛ امروز باید امام حسین(ع) در متن زندگی سیاسی، اداری، اجتماعی و اقتصادی ما باشد.


نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری امر به معروف را به عنوان یک اصل اساسی که همه اصول و مبانی بند به آن است، دانست و گفت: احساس مسؤولیت نسبت به این فریضه الهی و مسؤولیت پذیری در آن باید برای همه باشد.


وی با تأکید بر این‌که عاشورا برای جان گرفتن از جان جانان عالم هستی و برای عبودیت پروردگار و تنفر از دشمنان اسلام است، افزود: امروز در جامعه اسلامی باید رمز تحول و مدنیت به نام عاشورا رقم بخورد.


دادستان کل کشور با اشاره به این کلام امام حسین(ع) مبنی بر این‌که مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند و دست در دست او نخواهد گذاشت، تصریح کرد: کلام امام حسین(ع) برای ما درس است و این یعنی جنود جهل با جنود عقل، شیطان با خدا و خداپرستی و خداخواهی با خودپرستی و خودکامگی سازگاری ندارند.


حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان این که احیای پیام‌های عاشورا امروز برای جامعه ما و جوامع بشری بیش از هر زمانی ضرورت دارد، ابراز کرد: خون امام حسین(ع) و یارانشان برای این است که از جوامع بشری جهل زدایی شود و در برابر ظالمان بایستند.


دادستان کل کشور با اشاره به ترس مستکبران عالم از پیام عاشورا، خاطرنشان کرد: آل خلیفه برگزاری مراسم عاشورا را برای مسلمانان بحرین ممنوع اعلام کرده چون عاشورا را مخالف نفوذ و سلطه خود می‌داند.


وی ادامه داد: امروز با گذشت 35 سال از انقلاب باید به پیام عاشورا در همه حرکت‌های سیاسی و اجتماعی خود عمل کنیم.


نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که امروز باید معروفات مورد توجه و زشتی ها نیز مورد تنفر باشند، گفت: ارزش‌ها و خوبی باید توسعه پیدا کنند؛ امروز قاچاق کالا که تولید ملی را تهدید می کند منکر است، فرار مالیاتی و فحشا و چیزهایی که سلامت جامعه را تهدید می کند منکر است و باید منکرات در جامعه مورد نهی و نفرت همگان به ویژه مردم و مسؤولان باشد.


وی با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی و توجه به فرهنگ و ارزش‌های دینی و ظرفیت‌های کشور معروف است، تصریح کرد: دلخوش کردن به وعده‌های دشمن و توجه نکردن به اوامر رهبری در اقتصاد مقاومتی منکر است.


حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی ادامه داد: مراقبت نکردن از نفوذ دشمن در همه عرصه‌ها یک منکر است و مسؤولان باید مراقب نفوذهای دشمن در عرصه‌های مختلف باشند.


دادستان کل کشور با اشاره به مسأله برجام، نامه رهبر انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: توجه به فرمان و منشور رهبری در 9 بند که در واقع 28 شرط برای برجام است یک معروف است و آنچه از ابهامات، خلأها و ضعف‌ها در برجام است با این شرایط جبران می‌شود.


نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت درس گیری از عاشورا تأکید کرد و گفت: امروز ما و مسؤولان باید از عاشورا، ولایت مداری اباالفضل و ایستادگی و تسیلم نشدن یاران امام حسین(ع) در مقابل خواست شیاطین درس بگیریم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین