کد خبر: 19455906
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » هدف امام حسین علیه السلام از قیام، حفظ دین و دینداری بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

آیت الله مقتدایی: دبیر شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه، با اشاره به شرایط نامناسب دین و دینداری در زمان امامت امام حسین(علیه السلام) گفت: در زمان امامت امام حسین(علیه السلام)، دین متروک شده بود، افراد کمی به دین عمل می کردند و دین در حال فراموشی بود

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران آیت‌الله مرتضی مقتدایی در جمع کارکنان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با عرض تسلیت به مناسب فرارسیدن ماه محرم گفت: محرم، ماه مصیبت و عزاداری برای سید و سالار شیهدان امام حسین(علیه السلام) است.
وی افزود: در این ماه، نه تنها شیعیان بلکه زمین و آسمان و تمام موجودات نیز عزادار امام حسین(علیه السلام)  هستند.
دبیر شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران، با اشاره به هدف برگزاری مراسم عزاداری برای سید و سالار شهیدان گفت: هدف از برگزاری این مراسم، معرفت و شناخت نسبت به امام حسین(علیه السلام) و هدف امام حسین (علیه السلام) است تا بتوانیم هدف والای امام حسین (علیه السلام) را در همه زمان‌ها زنده نگهداریم.
وی افزود: باید بدانیم هدف امام حسین(علیه السلام) از قیام و شهادت چه بود و چرا امام حسین(علیه السلام)، با تمام اهل بیت خود و فرزندان پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) قیام کردند و چه انگیزه‌ای باعث این قیام خونین شد.
آیت‌الله مقتدایی با تاکید بر معرفت و شناخت هدف امام حسین(علیه السلام) از قیام عاشورا گفت: باید هدف امام حسین‌(علیه السلام) از قیام را بشناسیم و هدف والای امام را دنبال کنیم زیرا عزاداری با معرفت و شناخت از امام حسین(علیه السلام) اجر و ثواب بیشتری دارد.
وی با اشاره به درس‌های عاشورا گفت: مهم‌ترین درسی که می‌توان از عاشورا گرفت، شناخت ارزش و اهمیت دین است، زیرا هدف امام حسین(علیه السلام) از قیام، زنده نگهداشتن دین و دینداری در میان امت بود.
دبیر شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران گفت: ارزش دین به حدی زیاد است، که امام حسین(علیه السلام)، قیام خود را با خانواده خود انجام دادند و جان خود و خانواده پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) را برای زنده نگهداشتن دین و دینداری فدا کردند.
وی افزود: به دلیل ارزش بالای دین، باید به دین اهمیت داده شود و به دستورات دین عمل شود و ملتزم به هدفی که خون امام حسین(علیه السلام) برای آن ریخته شد، باشیم.
آیت‌الله مقتدایی افزود: بر اساس روایات، امام حسین(علیه السلام) پیش از سفر به سرزمین کربلا به فرزدق فرمودند: فساد در زمین بسیار زیاد شده است، مردم از شیطان تبعیت می‌کنند، شراب می‌نوشند و قدرتمندان اموال فقرا و مساکین را غارت می کنند به همین دلیل من سزاوارتر از هر کسی برای نصرت دین خدا و حفظ دین خدا هستم.
دبیر شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران، با اشاره به خطبه امام حسین‌(علیه السلام) در جمع یارانشان گفت: امام حسین(علیه السلام) در خطبه‌ای به یاران خود فرمودند: همه ما در این نبرد و برای حفظ دین و یاری خداوند شهید خواهیم شد، پس کسانی که از برخورد نیزه‌ها و شمشیرها بر بدن خود ترسی ندارند با ما همراه شوند.
وی افزود: یاران امام از کسانی بودند که حاضر بودند جان خود را فدای دین کنند و با ایثار و از خودگذشتگی دین خدا را زنده نگهدارند و همچنین از شمشیرها و نیزه‌های دشمنان ترسی نداشتند.
وی در پایان با تاکید بر اهمیت دین گفت: باید احکام دین را در زندگی جاری کنیم و به آنها عمل نماییم زیرا حفظ دین، هدفی بود که امام حسین (علیه السلام)، جان خود را فدای آن کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین