کد خبر: 19455911
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » نماینده آیت الله سیستانی: عزادارن حسینی وعده پیامبر به حضرت فاطمه هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تولیت آستان مقدس حسینی با اشاره به روایتی درباره وعده پیامبر به حضرت زهرا مبنی بر اینکه شیعیان برای حضرت امام حسین(ع) گریه و عزاداری می‎کنند، گریه و نوحه برای اباعبدالله(ع) را در پرتو گریه فرشتگان طبیعی خواند.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده حضرت آیت الله سیستانی در مراسم تعویض پرچم بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) که دقایقی پیش برگزار شد، گفت: هر ساله به تجدید عزا و گریه و اندوه برای امام حسین می پردازیم چرا که حضرت جبرئیل از سوی خداوند برای تسلیت شهادت امام حسین به زمین آمد و هنگامی که فرشتگان گریه و نوحه سر دهند چرا ما عزاداری نکنیم.

 

وی افزود: آیا قلب ما از جامدات که برای اباعبدالله نوحه می کنند، کمتر است که عزا و نوحه نکنیم؟

 

حجت الاسلام کربلایی تصریح کرد: وقتی پیامبر اکرم(ص) جریان عاشورا را برای حضرت فاطمه زهرا(س) تعریف می کرد، قلب حضرت فاطمه(س) به درد آمده و به شدت گریه کرد، اما سوال اصلی حضرت فاطمه(س) این بود که آیا گریه کنانی برای حسین هستند که پیامبر گفت بله قومی برای اباعبدالله گریه خواهند کرد.

 

نماینده حضرت آیت الله سیستانی ادامه داد: حضرت فاطمه(س) فرمود که چه کسانی برای حسین(ع) گریه کرده و عزاداری می کنند، و پیامبر(ص) وعده داد که گریه کنانی وجود خواهند داشت. شما وعده پیامبر(ص) به حضرت فاطمه(س) هستید که گریه کرده و سوگواری می کنید.

 

وی تأکید کرد: پیامبر فرمود زنان امت من برای زنان اهل بیت و مردان امت من برای مردان اهل بیت گریه می کنند و تو برای زنان و من برای مردان امتم شفاعت خواهم کرد.

 

آمرلی به برکت گریه برای اباعبدالله(ع) آزاد شد

 

حجت الاسلام کربلایی گفت: به جهانیان می گوییم ببینید این اشک ها و گریه ها مردهایی را ساخت که در برابر داعش ایستادند و آمرلی و بسیاری از شهرها را از لوث داعش به برکت این گریه ها پاک کردند.

 

تولیت آستان مقدس حسینی خاطرنشان ساخت: به اباعبدالله(ع) می گوییم مردان طف ادامه یافته و امروزه در عراق و در برابر داعش در حال تجدید بیعت هستند. آمرلی با وجود مردان و سلاح کم با اشک برای اباعبدالله در برابر داعش ایستادگی کرده و حتی زنان هم از خروج از شهر آمرلی خودداری کرده و گفتند در کنار مردان به مبارزه با تکفیری ها می پردازیم و اجازه ورود تروریست ها به آمرلی را نمی دهیم.

 

وی افزود: جوانان 12 و 13 ساله به جنگ با داعش در آمرلی رفتند و هنگامی که سوال کردند چرا این کار را کردید گفتند مادرهایمان ما را لباس رزم پوشانده و به میدان جنگ فرستادند.

 

نماینده حضرت آیت الله سیستانی با اشاره به فداکاری بانوان در جنگ با داعش تصریح کرد: یکی از بانوان سنی در منطقه علم، ده ها تن از نیروهای نظامی عراق را از عناصر داعش نجات داد و در کنار پسر خود در بیمارستان که دستش قطع شده بود ایستاد و گفت باید به میدان جنگ بازگردی و هر دو دست خود را همانند حضرت عباس تقدیم کنی.

 

حجت الاسلام کربلایی در پایان گفت: نمونه دیگر نیز خانمی 50 ساله است که 3 پسر خود را در جنگ با داعش از دست داد ولی اجازه نداد پسر چهارم به خانه بازگردد و حضور وی در جنگ را خواستار شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین