کد خبر: 19455919
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » اگر هر طلبه تربیت 500 نفر را برعهده بگیرد ایران تحت تربیت قرار می گیرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آثار و برکات حوزه های علمیه و طلاب گفت: اگر هر طلبه با 500 نفر ارتباط برقرار کند و آنها را تحت تاثیر قرار دهد، تمام کشور تحت تربیت قرار می گیرد.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی دوشنبه 23 شهریور در مراسم افتتاح ساختمان مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) پردیس و کلنگ‌زنی فاز دوم این ساختمان در سخنانی با بیان اینکه حوزه علمیه انسان‌های مهذب تربیت می‌کند، گفت: اگر هر طلبه بتواند 500 نفر را تحت تاثیر قرار دهد، تمام کشور تحت تربیت قرار می‌گیرد و ایران اسلامی در قله‌های عزت آن گونه که شایسته یک نظام ولایی است قرار می‌گیرد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به قرآن در زندگی اظهار کرد: قرآن در زندگی ما حضور ندارد و هر جا قرآن حضور داشته است، به اقتدار رسیده‌ایم مانند دفاع مقدس و مساله هسته‌ای.
نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی شکرگزاری در برابر نعمت‌ها را قله انسانیت دانست و اضافه کرد: یک جامعه شاکر از نعمت‌های الهی به درستی استفاده می‌کند.
وی با بیان اینکه انبیا آمده‌اند تا انسان‌های شاکر تربیت کنند، ادامه داد: نقش پیشوایان دین در تربیت انسان‌ها نقش محوری است.
در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین محمودرضا جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در سخنانی با اشاره به فعالیت‌های بانوان طلبه اظهار کرد: بانوان طلبه علاوه بر فضاهای تبلیغی حقیقی، حضور در فضای مجازی را غنیمت شمرده‌اند و حضور موثری در فضای مجازی دارند.
وی با بیان اینکه 6هزار بانوی طلبه از طریق سامانه کوثربلاگ مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در عرصه وبلاگ‌نویسی فعالیت می‌کنند، افزود: بانوان طلبه امروز توانسته‌اند خود را به اثبات برسانند و انحصار تولید علم از مراکز بزرگ در شهرهای خاص را از میان ببرند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به سهم بالای خیران در احداث و راه‌اندازی مدارس علمیه خواهران یادآور شد: در طول حدود 18 سال فعالیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حدود 300 پروژه عمرانی احداث شده است که این میزان تناسبی با کمک‌های دریافتی از دولت‌های مختلف ندارد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین