کد خبر: 19455925
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » دنباله روی از اندیشه های غربی جوامع اسلامی را دچار مشکل می کند.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله» در جمع فعالان دینی و دانش آموختگان حوزوی و دانشگاهی جمهوری آذربایجان دنباله روی از اندیشه ها و تمدن غربی را برای جوامع اسلامی مشکل آفرین توصیف کرده و گفتند: بسیاری از مشکلات اقتصادی جوامع اسلامی نشات گرفته از انحراف از دستورات اسلام است.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

جمعی از فعالان دینی و دانش‌آموختگان حوزوی و دانشگاهی کشور جمهوری آذربایجان ظهر امروز با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله»، در دفتر مقام معظم رهبری در باکو دیدار و گفت‌وگو کردند.

 


حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی«مد ظله» در سخنانی ضمن پاسخ به سؤالات دینی حاضران اظهار داشتند: مرحوم علامه طباطبایی، صاحب تفسیر المیزان فرمودند؛ خداوند متعال در قرآن دو گناه را بسیار بزرگ برشمرده و آن‌ها را نهی کرده است، یکی اقتصادی مربوط به ربا و دیگری سیاسی با عنوان سلطه‌پذیری از سوی جامعه اسلامی است.

 


ایشان با بیان این‌که بسیاری از مشکلات اقتصادی جوامع اسلامی نشأت گرفته از انحراف از دستورات اقتصادی آموزه های قرآنی و اسلامی است، خاطرنشان کردند: پدیده شوم ربا که از غرب وارد جوامع اسلامی شده است، هر جامعه و ملتی را ویران می کند، نتیجه ربا جز ایجاد اختلاف طبقاتی در جامعه نیست.

 


معظم له با اشاره به این‌که بانکداری اسلامی باید به معنای حقیقی آن در جامعه پیاده شود، بیان داشتند: اگر سپرده‌های مردم در بانک‌ها برای کار و تولید صرف نشود، نه تنها سود واریزی به حساب مردم اشکال شرعی دارد، بلکه موجب فساد اقتصادی در جامعه می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین