کد خبر: 19455930
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » اجتماع عظیم مردم نارداران در استقبال از آیت الله نوری همدانی/ عشق به مرجعیت مرز نمی شناسد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مردم مومن و متدین منطقه نارداران شهر باکو در جمهوری آذربایجان عصر امروز در استقبال از حضرت آیت الله نوری همدانی همگان را متحیر کردند و نشان دادند که عشق و علاقه به مرجعیت و عالمان دین مرز نمی شناسد.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

وارد منطقه نارداران شهر باکو در جمهوری آذربایجان که می شوی، گویی در یکی از شهرهای مذهبی ایران هستی، همه بانوان با چادر و حجاب کامل در کوچه ها و خیابان ها تردد می کنند و دیوارهای روستا با آیات قرآنی، احادیث از ائمه اطهار و شعارهای انقلابی مزین شده است.

 

 

مردم این منطقه در تمامی کشور جمهوری آذربایجان، به دین‌داری، ولایت‌مداری و دوستداری اهل بیت عصمت و طهارت شهرت دارند، چنانکه در دهه اول ماه محرم به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صحن و سرای مرقد بی بی سیده رحیمه در نارداران مملو از حضور هزاران محب اهل بیت عصمت و طهارت است.


بنا به گزارش خبرنگار رسا از باکو، امروز(شنبه) مردم مؤمن و متدین منطقه نارداران شهر باکو در جمهوری آذربایجان در استقبال از حضرت آیت الله نوری همدانی سنگ تمام گذاشتند و همگان را متحیر کردند، همه مردم منطقه برای شنیدن سخنان این عالم فرزانه از دور و نزدیک خود را به امامزاده شهر رسانده بودند تا بر معرفت دینی خود بیافزایند.

 

 

ازدحام جمعیت و ترافیک در مسیرهای منتهی به امامزاده سیده رحیمه خاتون به قدری زیاد بود که بسیاری از مردم با پای پیاده خود را به محل سخنرانی آیت الله نوری همدانی رسانده بودند، با این حال عده‌ای نتوانستند خود را به داخل صحن امامزاده برسانند و به ناچار در بیرون محوطه سخنان این مرجع تقلید را گوش کردند.


بنابر این گزارش، عده‌ای از مردم نیز با در دست داشتن تصاویری از حضرت امام خمینی(ره) و حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران عشق و ارادت خود به ولایت فقیه را به نمایش گذاشتند.


حضرت آیت الله نوری همدانی در بدو ورود به محل سخنرانی با شعارهای مختلف مردم این منطقه رو به رو شد، شعارهایی که بیشتر در ایران شنیده می شود، « صل علی محمد – یاور رهبر آمد»، «آذربایجان اویاخدی – ولایته دایاخدی»، «لبیک یا حسین»، «خامنه‌ای کوثر است – دشمن او ابتر است».

 

 

حضرت آیت الله نوری همدانی در بخشی از سخنان خود دعای آزادی منطقه قره‌باغ جمهوری آذربایجان از دست ارامنه را داشت که این مسأله موجب به وجود آمدن شور و حرارت خاصی میان مردم حاضر در صحن و سرای امامزاده شد.


این مرجع تقلید شیعیان پیروزی از مکتب سرخ حسینی و بهره‌مندی از شور و حرارت خاص انقلابی را لازمه آزادی منطقه قره‌باغ دانست و گفت: ظلم‌ستیزی مهم‌ترین درس نهضت سرخ حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

 


گفتنی است، این دیدار پرشور با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان و جمع کثیری از علما و طلاب این کشور هم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین