کد خبر: 19455944
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » بد حجابی دهن کجی به اسلام و نظام اسلامی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: باید با موج ضد حجاب مقابله شود؛ زیرا حجاب یک مساله سرنوشت ساز و مهم است و فقط جنبه فساد اخلاقی آن مطرح نیست؛ بلکه امروز جنبه سیاسی و دهن کجی کردن به نظام نیز پیدا کرده است.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

به گزارش خبرگزاری «حوزه»این مرجع تقلید  امروز در دیدار مسئولان و مربیان مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه‌النبی(سلام الله علیها) که در مدرسه‌ امیرالمؤمنین(علیه السلام) برگزار شد به تبیین اهمیت حجاب و عفاف در دین اسلام و لزوم مقابله جدی دولت و مردم با پدیده بد حجابی پرداختند.

ایشان گفتند: دولت اگر نمی‌تواند حجاب را در کل جامعه گسترش دهد، چرا در این زمینه کم‌کاری و کوتاهی می‌کند، آیا مفاسد بی‌حجابی که طلاق و متلاشی شدن خانواده است، بر کسی پوشیده است؟

معظم له با تأکید بر ضرورت همکاری دولت برای ترویج و گسترش ححاب و عفاف در جامعه، گفتند: دولت می‌تواند با بخشنامه و توصیه در ادارات، بیمارستان‌ها، هواپیما‌ها و دیگر مراکز بر حجاب و عفاف تأکید کند؛ همان گونه که در صدا و سیما، حجاب لازم و ضروری رعایت می‌شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی به همکاری و پشتیبانی علما و مراجع از گسترش حجاب و عفاف در جامعه اشاره و بیان داشتند: باید اسلامیت نظام حفظ و مشخص شود، دولت نیز باید همراهی  و توصیه کند؛ در رسانه‌ها و دیگر مراکز نیز حرکت‌های جامع و مؤثر شروع شود.

 معظم له با بیان این که  حجاب سمبل اسلام، نظام و اخلاق است گفتند:  حجاب یک مسأله سرنوشت ساز و مهم است و فقط جنبه فساد اخلاقی آن مطرح نیست؛ بلکه امروز جنبه سیاسی، مبارزاتی و دهن کجی به نظام نیز پیدا کرده‌ است بنابراین باید با موج ضد حجاب مقابله شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تقدیر و تشکر از فعالیت‌های مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه‌النبی(س) گفتند: آمار فعالیت‌هایی مرکز ریحانه‌النبی(س) نشان دهنده با برنامه بودن این مرکز است که امید است ذخیره آخرت شما شود.

ایشان ابراز داشتند: حجاب از فروع دین است؛ اما امروز با آن معامله اصول دین می‌شود؛ یعنی اگر کسی بخواهد با اسلام مخالفت کند؛ با حجاب مقابله می‌کند؛ زیرا جنبه سیاسی پیدا کرده و دشمنان فهمیده‌اند که حجاب ضروری دین است؛ از این‌رو به عنوان سمبل اسلام با آن به مبارزه برخاسته‌اند.

*لزوم نترسیدن از هجمه های دشمن

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به سوره آل عمران در توصیه به مربیان حجاب گفتند: از هجمه‌‌های دشمنان به حجاب نهراسید و استقامت بورزید؛ زیرا هر کار مهمی مشکلاتی دارد و در عین داشتن صبر و تقوا، آمادگی مقابله با دشمنان داشته باشید که امدادهای الهی نیز پشتیبان شما خواهد بود.

این مرجع تقلید در پایان، با بیان اینکه مخالفت با حجاب با اغراض مختلفی همراه است گفتند: حجاب در مرحله نخست باعث فساد اخلاقی در جامعه است و مسائل دینی را تضعیف می‌کند؛ اما در گام بعد با هدف سیاسی و دهن کجی به نظام، حجاب تضعیف می‌شود؛ چنان که برخی کشورهای اروپایی نیز با حجاب برخورد سیاسی کرده و با آن مقابله می کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین