کد خبر: 19455948
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » کتاب «امام مهربانی ها» رونمایی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کتاب «امام مهربانی ها» با حضور معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی شد.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

در آستانه میلاد مبارک امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام، کتاب «امام مهربانی‌ها» در مورد زندگانی پربرکت آن حضرت، طی مراسمی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی شد.

 

این مراسم رونمایی با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ مولاوردی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده؛ رهبر، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی و علمی کشورمان و تعدادی از خادمان فرهنگ رضوی از کشورهای مختلف در نخستین همایش بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی در حسینیه الزهرا سلام الله علیها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انجام شد.

 

کتاب «امام مهربانی ها» که به قلم حمیدرضا شاه آبادی، در سه بخش با عناوین؛ امام رضا علیه السلام آنگونه که بود، آنچه که گفت و آنگونه که زیست، توسط مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی منتشر شده است، از سه منظر به زندگانی پربرکت حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام می پردازد.

 

نویسنده در بخش اول، آداب و سلوک رفتاری امام علیه السلام را مورد پژوهش قرار می‌دهد، سپس در بخش دوم گزیده­ای از سخنان گهربار ایشان را روایت می‌کند و در بخش سوم، مروری بر زندگانی و سرگذشت آن حضرت را به مخاطب عرضه می‌کند. نویسنده در این اثر کوشیده است تا با استفاده از ادبیات ساده و روان و در قالب مطالب کوتاه، جوانب مختلف شخصیت حضرت رضا علیه السلام را برای مخاطب به نمایش بگذارد.

 

از ویژگی‌های منحصر به فرد این اثر، انتشار آن به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی است که می‌تواند در معرفی شخصیت امام رضا علیه السلام به مخاطب بین‌المللی بسیار مؤثر باشد. انتشارات بین­المللی الهدی کتاب «امام مهربانی ها» را در قطع خشتی کوچک و در تیراژ 3000 نسخه و با کیفیتی ویژه به چاپ رسانده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین