کد خبر: 19455953
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » پاسخ شیخ الازهر به نامه آیت الله مکارم؛ دعوت شیخ الازهر از آیت الله مکارم شیرازی برای شرکت در همایش علمای مذاهب اسلامی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در پی مکاتبه اخیر حضرت آیت الله مکارم شیرازی با آقای دکتر احمد الطیب شیخ محترم الازهر، ایشان با ارسال پاسخ محترمانه ای به این مرجع تقلید ضمن تشکر از نامه مذکور، بر اهمیت حفظ وحدت اسلامی تاکید کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

به گزارش خبرگزاری رسا، در پی مکاتبه اخیر حضرت آیت الله مکارم شیرازی با آقای دکتر احمد الطیب شیخ محترم الازهر، وی با ارسال پاسخ محترمانه ای به این مرجع تقلید ضمن تشکر از نامه مذکور، بر اهمیت حفظ وحدت اسلامی تاکید کرد.

 

در این نامه آمده است :

اختلافات مذهبی در این زمان در حد اختلاف فکری باقی نمانده، بلکه تبدیل به جنگ و کشتار و خونریزی شده است که نه اهل تسنن از آن سود می برند و نه شیعیان! بلکه تنها کسی که از آن بهره برداری می کند دشمنان اسلام هستند که در کمین مسلمانان نشسته اند.

 

وی می افزاید: اهالی سیاست از این نزاع مذهبی به منظور انجام کشتار و دخالت در امور دیگران و توهین به شخصیت ها و مقدسات دینی و ... سوء استفاده می کنند.

 

نامبرده با اشاره به ضرورت گفتگوی علمای مذاهب اسلامی تصریح می کند: من بارها بر ضرورت برگزاری همایشی با حضور برجسته ترین علمای شیعه و سنی تاکید کرده ام تا به واسطه آن بتوانیم از خطراتی که متوجه همه ماست گرفته و با پیروزی خارج شویم. در این همایش باید فتوای صریحی مبنی بر حرمت قتل شیعه توسط اهل سنت و همچنین قتل اهل تسنن توسط شیعیان صادر شود.

 

وی در پایان اظهار امیدواری کرده است که این مرجع در این همایش شرکت نمایند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین